Ο περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου, Κώστας Μουτζούρης πραγματοποίησε εκδήλωση σε παραλιακή ταβέρνα της Μυτιλήνης και αναφέρθηκε με χυδαία σχόλια για τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανο Κασσελάκη.
Στην ομιλία του αναφέρθηκε στον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης αποκαλώντας τον «κουνίστρα» και «οπισθογεμή» με τους παρευρισκόμενους να γελούν με όσα ανέφερε ο κ. Μουτζούρης.
«Αρχίζει μια νέα σεζόν τώρα, μια νέα Περιφερειακή Αρχή. Θα πάμε καλά. Όλους θα τους βοηθάμε αν μπορούμε.
Και με όλους θα συνεργαστούμε. Και με Νέα Δημοκρατία και με το ΠΑΣΟΚ και με το ΣΥΡΙΖΑ… με όλους. Είναι κόμματα που τα ψηφίζει ο λαός», είπε αρχικά ο Περιφερειάρχης.
Τότε ένας από τους καλεσμένους τον ρώτησε «Και με τον Κασσελάκη;» με τον Κώστα Μουτζούρη να απαντάει, γελώντας μάλιστα, ότι : «Κουνίστρα είναι αυτός! Είναι λίγο οπισθογεμής!»
από:https://www.koutipandoras.gr