Ζαβλάνι ΑΠΣ 7

Ωλενιακός 5

Αχιλλέας Καμαρών 1

9η Αγωνιστική Σάββατο 05/11/11 15:00 γήπεδο Ακράτας Διαιτητής : Κ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ

Άνετα επικράτησε η ομάδας της Ακράτας επί του Φωστήρα Οβρυάς με 2-0 στο γήπεδό της και διατήρησε την θέση της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Θανάση Καρανικόλα μπήκε δυνατά στον αγώνα με πολλές ευκαιρίες στο ά ημίχρονο. Στο 9΄ο Τσούρας μετά από εύστοχο κτύπημα κόρνερ του Κατσαρέλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φωστήρα σημειώνοντας το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Μεγάλη ευκαιρία στο 23΄για να διαμορφώσει το 2-0 έχασε ό επερχόμενος Ανωγιάτης όταν το δοκάρι απέκρουσε για λογαριασμό του τερματοφύλακα.

Στο β΄ημίχρονο η ομάδα της Ακράτας πιέζοντας συνεχώς και δημιουργώντας ευκαιρίες κατάφερε να αφήσει την ομάδα του Φωστήρα με 10 παίκτες στο 53΄όταν ο επερχόμενος Ανωγιάτης ανετράπη πριν σκοράρει.

Ήταν θέμα χρόνου πλέον η Ακράτα να διπλασιάσει τα τερματάτης και αυτό το πέτυχε στο 69΄ όταν σε μια σέντρα του Κλάιντι Χοτζαλάρι ο Ανωγιάτης διαμόρφωσε με θαυμάσια κεφαλιά το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Ενώ η Ακράτα πίεζε για ένα ακόμα γκολ, μια κόκκινη κάρτα στον Ζαφειρόπουλο την ανάγκασε να αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 77΄.

ΑΚΡΑΤΑ Αθ. Καρανικόλας: Βασιλακόπουλος, Κλ. Χοτζαλάρι, Μιχαλόπουλος (88΄Παράνομος), Ζαφειρόπουλος, Καραπαναγιώτης, Σταματόπουλος(81΄Μαντάς), Λυμπερόπουλος (78΄Φράγκος), Τσούρας, Ν Χοτζαλάρι, Ανωγιάτης, Κατσαρέλιας

Θύελλα Σκιαδά - Ακράτα 0-0

8η Αγωνιστική Σάββατο 29/10/11 16:00 γήπεδο Σταυροδρομίου Διαιτητής :

Στο 0-0 έμεινε η Ακράτα στο γήπεδο Σταυροδρομίου με την Θύελλα Σκιαδά, που παρ΄όλα ταύτα διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με διαφορά 3 βαθμών από τον Εθνικό Σαγεΐκων και τον Αχαιό Σαραβαλίου, που με το ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι παρέμειναν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Θανάση Καρανικόλα, στην 8η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας παραμένει αήττητη, με την τελευταία της εκτός έδρας ισοπαλία .

Στο γήπεδο, οι παίκτες της Ακράτας ήταν καλοί. Στο α’ ημίχρονο είχαν δοκάρι με τον Λυμπέροπουλο στο 16’, ενώ στο 25’ ο διαιτητής Γραμματικόπουλος ακύρωσε ως οφσάιντ γκολ του Ανωγιάτη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο χωρίς να καταφέρουν κάτι το θετικό. Παρά του ότι στο 77’ η Ακράτα έμεινε με δέκα παίκτες, διότι αποβλήθηκε ο Μεντής με δεύτερη κίτρινη κάρτα, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

ΑΚΡΑΤΑ Αθ. Καρανικόλας: Βασιλακόπουλος, Κλ. Χοτζαλάρι, Λυμπερόπουλος (70’ Διαμαντόπουλος), Ζαφειρόπουλος, Καραπαναγιώτης, Σταματόπουλος, Μεντής, Τσούρας, Ν.Χοτζαλάρι, Κατσαρέλιας, Ανωγιάτης (82’ Παράνομος).

Αίας Πατρών - Ακράτα 0-3

7' Αγωνιστική Σαβ 22/10/11 16:00 γήπεδο Ρίου Διαιτητής :ΧΟΡΤΗΣ ΔΗ

Με μια μεγάλη βαθμολογικά νίκη και ένα σπουδαίο παιχνίδι από την ομάδα της Ακράτας στο γήπεδο του Ρίου, οι παίκτες του Θανάση Καρανικόλα συνέτριψαν τον Αίαντα Πατρών.

Η ομάδα της Ακράτας με ένα πολύ δυναμικό παιχνίδι και πολλές ευκαιρίες στο α΄ ημίχρονο, πήρε το προβάδισμα με το γκολ στο 13’ του Λυμπερόπουλου ύστερα από σουτ του Σταματόπουλου στο δοκάρι, προβολή του Ανωγιάτη που απέκρουσε ο τερματοφύλακας Χρανιώτης και με το ριμπάουντ ο Λυμπερόπουλος έγραψε το 1-0 από το α’ ημίχρονο. Στο β΄ ημίχρονο παίζοντας με σύνεση εξασφάλισαν την νίκη με τον πρώτο σκόρερ πλέον του πρωταθλήματος Παύλο Ανωγιάτη (2 γκολ). Με φάουλ εκτός περιοχής στο 72’ ο Ανωγιάτης σημείωσε το 2-0 και στο 79’ με ένα εξαιρετικό γκολ, ύστερα από κεφαλιά πάσα του Κλάιντι Χοτζαλάρι.

ΑΚΡΑΤΑ Αθ. Καρανικόλας: Βασιλακόπουλος, Κ. Χοτζαλάρι, Λυμπερόπουλος (80’ Διαμαντόπουλος), Ζαφειρόπου λος, Καραπαναγιώτης, Σταματόπουλος, Μεντής, Τσούρας (60’ λ.τ. Μιχαλόπουλος), Ν. Χοτζαλάρι, Ανωγιάτης (88’ Παράνομος), Κατσαρέλιας.

Ακράτα – Αστραπή 2- 1

6η Αγωνιστική Σαβ 15/10/11 16:00 γήπεδο Ακράτας Διαιτητής : ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚ

Ακάθεκτη συνεχίζει η ομάδα του Θαν. Καρανικόλα κατατροπώνοντας και την της Αστραπής με 2-1 εξασφαλίζοντας το τρίποντο της νίκης και την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος. Στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Ακράτας κατάφερε μετά από μια συνεχή πίεση να προηγηθεί πολύ ενωρίς στο α΄ ημίχρονο, όταν ο Παύλος Ανωγιάτης στο 15’ πέτυχε εντυπωσιακό γκολ μετά από σέντρα του Νάρντι Χοτζαλάρι και με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στο «γάμα» του Κολαί χωρίς να αφήσει περιθώρια στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Στο β΄ ημίχρονο δοθείσης ευκαιρίας η ομάδα της Αστραπής με τον Ρουντζαμάνη στο 59’ ισοφάρισε 1-1 με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ. Η ομάδα της Αστραπής στη συνέχεια ανεβάζοντας την απόδοσή της πέτυχε γκολ (στο 1-1) που ακυρώθηκε σωστά ως φάουλ στον τερματοφύλακα. Η απόδοση της Αστραπής ανακόπηκε όταν στο 65΄ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής παίκτη της με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Ανεβάζοντας την αγωνιστικότητά της η ομάδα της Ακράτας κατάφερε στο 70’ με τον Παύλο Ανωγιάτης να δώσει για μια ακόμα φορά το προβάδισμα στην Ακράτα με 2-1 ύστερα από πάσα του Κατσαρέλια.

Ακράτα Αθ. Καρανικόλας: Βασιλακόπουλος, Κ. Χοτζαλάρι, Λυμπερόπουλος (82’ Μαντάς), Ζαφειρόπουλος (75΄ Μιχαλόπουλος), Καραπαναγιώ της, Σταματόπουλος, Μεντής, Τσούρας, Ν. Χοτζαλ’αρι, Ανωγιάτης(90΄ Ταρανάς,), Κατσαρέλιας.