Διαιτητές:

ΑΕ Λεχαινών-Ακράτα 90-94 (80-80 κ.α.)

11η Αγωνιστική

19/12/11 8:00: ΑΕΘΛΕΙΟΝ 0 - 0

Αγώνας για γερά νεύρα έγινε στα Λεχαινά με την ΑΕΛ να χάνει στην παράταση από την δυνατή και έμπειρη Ακράτα. Οι δυο ομάδες ήταν κακές αμυντικά. Στο β΄ δεκάλεπτο του αγώνα η ΑΕΛ είχε προβάδισμα στο σκορ με τη μικρή διαφορά των τριών πόντων. Στην επανάληψη η Ακράτα προηγήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο με 69-62 και μετά την ισόπαλη λήξη του αγώνα μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα της παράτασης κράτησε τη διαφορά υπέρ της και έφυγε με το ροζ φύλλο του αγώνα. Μάλιστα η ΑΕΛ στην αρχή της παράτασης αν και προηγήθηκε με 86-80 αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 24-24, 46-43, 62-69, 80-80(κ.α.) 90-94 (παράταση)

Ακράτα: Κουμπέτσος 2, Βασιλάτος 3 (1), Πολύδερας 20 (2), Ζίζηλας 20, Μπιτσάκος 13 (3), Οικονομόπουλος 26 (2), Μαλλής 10 (1).

Α.Ε. Λεχαινών: Στεφανίδης 15 (5), Κεπενός 32 (2), Κακολύρης 6, Παλλαδινός 2, Μοσχονάς 26 (3), Μάρκου 9.

Διαιτητές: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤ, ΚΑΡΠΑΝΟΣ ΗΛΙΑΣ

ΑΚΡΑΤΑΣ ΑΠΟ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ 63 - 51

10η Αγωνιστική

12/12/11 - 8:00: ΑΚΡΑΤΑΣ

Υπέκυψε στην έμπειρη Ακράτα ο Ήφαιστος/Αχιλλέας και γνώρισε τη δεύτερη ήττα του με 63-51. Η Ακράτα, αποζημιώνοντας το ένθερμο κοινό της που τη στηρίζει σε όλες τις εμφανίσεις της, πέτυχε μία μεγάλη νίκη η οποία την κρατά στην πρώτη 4άδα του βαθμολογικού πίνακα. Μετά από αυτή τη νίκη της η ομάδα της Ακράτας θεωρείται υπολογίσιμη δύναμη και ικανή να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα με οποιαδήποτε ομάδα.

Τα δεκάλεπτα ήταν:14-17, 29-30, 49-41, 63-51.

Ακράτα: Κουμπέτσος 3 (1), Αναστασόπουλος, Βασιλάτος, Βασιλακόπουλος, Παναγόπουλος, Πολύδερας 8, Ζίζιλας 6, Μπιτσάκος 10 (1), Οικονομόπουλος 16, Μαλλής 20 (2), Μανωλόπουλος, Ρουμελιώτης.

Ηφαιστος/Αχιλλέας: Ξυλιάς 7, Γιούπης 20, Διαμαντής 3 (1), Αγγελόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος, Τσινούκας 6, Αρβανίτης 2, Δημόπουλος, Παπαναστασίου, Δουβός, Στούπας, Ντούρος 10.

Διαιτητές:ΠΙΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝ