ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ

Του Πέτρου Πίμπα

Κυριακή 15-01-2012 Γήπεδο Ροδιάς

Μελίσσια-Θύελλα Αιγείρας 1-3

Έκλεισε με ήττα τον Α΄Γύρο η Αιγείρα χάνοντας με 1-3 στο εκτός έδρας αγώνα από τα Μελίσσια στην ουδέτερη έδρα του Γηπέδου της Ροδιάς λόγω τιμωρίας των γηπεδούχων. Παρουσιάζοντας δυο διαφορετικά πρόσωπα στον αγώνα κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο σε 1-1 αλλά στο δεύτερο μέρος μάλλον ξέχασε τον καλό εαυτό της στα αποδυτήρια και δέχθηκε δύο γκολ χωρίς να μπορέσει να αντιδράσει.

Θύελλα Αιγείρας: (Καλέλλης Παν.) Τσαπικούνης -75΄ Κορίζης, Κατσούρης, Μανοδήμος, Ψαρράκος, Σταυρόπουλος, Σωτηρόπουλος, Λάμα, Νακελλάρης, Πολύζος-50΄ Ροβήλος, Παπαχριστόπουλος, Καλέλλης

Κυριακή 22-01-2012 Γήπεδο Αιγείρας

Θύελλα Αιγείρας-Δίας 1-0

Καλύτερη η ομάδα της Αιγείρας με αρκετές αλλαγές στη βασική ενδεκάδα κέρδισε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 1-0 τον Δια στο γήπεδο της. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με γκολ του Καλέλλη. Είχαν τις ευκερίες να βάλουν και άλλα τέρματα αλλά δεν τις εκμεταλλεύτηκαν.

Θύελλα Αιγείρας: (Καλέλλης Παν.) Τσαπικούνης,Μανοδήμος, Κατσούρης, Σταυρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Νακελλάρης, Πολύζος, Ροβήλος-45΄ Μαραγκόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Καλέλλης,Σκάζας

Κυριακή 29-01-2012 Γήπεδο Νικολεϊκων

Α.Ε. Αιγίου-Θύελλα Αιγείρας 1-4

Άνετη επικράτηση εκτός έδρας με την ουραγό της βαθμολογίας Α.Ε. Αιγίου. Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ η ομάδα της Αιγείρας με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, δυο με τον Παπαχριστόπουλο και δυο με τον Νακελλάρη Απ., έφυγε με το τρίποντο και ελπίζει σε ένα νέο σερί νικών που θα την διατηρήσει ψηλά στη βαθμολογία και μέσα στο παιχνίδι της ανόδου.

Θύελλα Αιγείρας: (Καλέλλης Παν.) Τσαπικούνης, Κατσούρης, Μανοδήμος, Ψαρράκος, Μαραγκοπουλος, Σωτηρόπουλος, Λάμα, Νακελλάρης Απ., Πολύζος, Παπαχριστόπουλος, Παπας-50΄ Σωτηρόπουλος, Καλέλλης.