Τετάρτη 12 Οκτ 2011

ΚΥΠΕΛΛΟ

Με άνετη νίκη 3-0 επιβλήθηκε της ομάδας των Καλαβρύτων η Θύελλα Αιγείρας και πέρασε στην Β΄ φάση της Β΄ κατηγορίας του Κυπέλου Ερασιτεχνών με τις ομάδες Β΄ και Γ΄ κατηγορίας. Η Αιγείρα επικράτησε άνετα με 3-0 στον αγώνα με τα Καλάβρυτα έχοντας αβαντάζ και την έδρα. Συγκεκριμένα η Αίγειρα πέτυχε το πρώτο γκολ με τον Σωτηρόπουλο στο 30΄ ακολούθως με τον Νακελάρη στο 47΄και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 62 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3ος Όμιλος

Το πρώτο τρίποντο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με το εντυπωσιακό σκορ 4-0 πέτυχε εκτός έδρας η ομάδα της Αιγείρας επί του Δία. Το πρώτο γκολ στο πρώτο ημίωρο του αγώνα ανέβασε την αγωνιστικότητα των παικτών του Π. Καλλέλη και πριν τελειώσει το α΄ ημίχρονο ο Παπαχριστόπουλος έκανε το 2-0. Στο β΄ ημίχρονο η επικράτηση της Αιγείρας ήταν πλήρης και στον 52΄ο Σωτηρόπουλος έκανε το 3-0 και ο Μαν. Φακίτσας στο 80΄ με το 4-0 ολοκλήρωσε τον θρίαμβο.