Λίστα αντικειμένων
Την Κυριακή 4 Μαΐου 2014 η Τοπική Διοίκηση Ακαρνανίας της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών διοργάνωσε τον 4ο Λαϊκό Αγώνα Δρόμου «ΑΓΙΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ».
Οι συμμετέχοντες ξεκινώντας από το Αστυνομικό Μέγαρο Αγρινίου (σημείο αφετηρίας) διένυσαν απόσταση 8 χλμ. και τερμάτισαν επιστρέφοντας στο Αστυνομικό Μέγαρο Αγρινίου (σημείο τερματισμού). Συμμετείχαν εκατόν ενενήντα τρεις (193) δρομείς, εκ των οποίων τερμάτισαν ευδόκιμα οι εκατόν εβδομήντα ένας (171).
Στον αγώνα συμμετείχαν μέλη από τις Τοπικές Διοικήσεις Ακαρνανίας, Αιτωλίας, Αχαΐας, Ιωαννίνων της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών, μέλη από τους Σύλλογους Δρομέων Υγείας (Σ.Δ.Υ.) Αγρινίου, Αιτωλικού, Ιωαννίνων, τη Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου (Γ.Ε.Α.), τους Ορειβάτες Αγρινίου, τον Τίτορμο Ταεκβοντο, τον Χαρ.Τρικούπη Μεσολογγίου, το Λεπάντο Ναυπάκτου, τον Άρη Μαλεσιάδας, μαθητές από Λύκεια, Γυμνάσια και Δημοτικά Σχολεία της ευρύτερης περιοχής του Αγρινίου καθώς και ανεξάρτητοι πολίτες.
Σε όλους τους δρομείς δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια. Οι τρείς πρώτοι ανά γενική κατηγορία (ανδρών και γυναικών) βραβεύτηκαν με κύπελλα από τους παρευρισκόμενους επισήμους. Ομοίως βραβεύτηκαν (σε ειδική κατηγορία) ο πρώτος άνδρας και η πρώτη γυναίκα αστυνομικός.
Η φετινή διοργάνωση του Λαϊκού Αγώνα Δρόμου «Άγιος Αρτέμιος» ήταν η τέταρτη κατά σειρά και η συμμετοχή αθλητών και ατόμων διαφόρων ηλικιών από ολόκληρη τη Δυτική Ελλάδα, καθιστά πλέον τον αγώνα, θεσμό για την περιοχή μας.
Σε κάθε μας εκδήλωση, πρωταρχικοί μας στόχοι είναι η σύναψη ισχυρών δεσμών με την ευρύτερη κοινωνία της Αιτωλοακαρνανίας, η σύσφιξη των σχέσεων των αστυνομικών της ευρύτερης Δυτικής Ελλάδας καθώς επίσης η προβολή του κοινωνικού προσώπου της Αστυνομίας στον Αιτωλοακαρνάνα πολίτη.
Οφείλουμε για μία ακόμη φορά, να συγχαρούμε όσους συμμετείχαν στον αγώνα και να ευχαριστήσουμε θερμά όσους μας βοήθησαν στην επιτυχή διοργάνωσή του.
Το Διοικητικό Συμβούλιο
ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ
1ος ΤΟΥΣΕ Κων/νος ΑΝΕΞ.ΑΓΡΙΝ 1990 29.02΄΄
2ος ΠΙΣΣΑΣ Γκαμπριέλ Γ.Ε. ΑΓΡΙΝ. 1995 29.31΄΄
3ος ΤΑΛΙΑΜΠΕΣ Νικόλαος LEPANTO Ναυπάκτου 1973 29.52΄΄
ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ
1ος ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ Νίκη ΣΔΥ ΑΓΡΙΝ. 1982 34.45’’
2ος ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Βασιλική ΑΝΕΞ.ΝΕΑΠΟΛΗ 2001 40.07’’
3ος ΖΩΝΑΡΑ Άννα ΣΔΥ ΑΓΡΙΝ. 1971 41.21’’
ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ
Α) ΠΡΩΤΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ (Εν ενεργεία εκτός γενικής κατάταξης)
ΝΑΤΣΙΑΣ Ηλίας 30.15’’ ΑΣΤΥΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Β) ΠΡΩΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ(Εν ενεργεία εκτός γενικής κατάταξης)
ΖΗΚΟΥ Αφροδίτη, 40.38’’ ΑΣΤΥΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣή ΣΧΟΛΕΙΟ
1. 121 ΤΟΥΣΕ ΚΩΝ/ΝΟΣ 29.02’’ 1990 ΑΝΕΞ. ΑΓΡΙΝ
2. 71 ΠΙΣΣΑΣ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ 29.31’’ 1999 Γ.Ε. ΑΓΡΙΝ.
3. 77 ΤΑΛΙΑΜΠΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 29.52’’ 1973 LEPANTO NAYPAKTOY
4. 46 ΝΑΤΣΙΑΣ ΗΛΙΑΣ 30.15’’ 1966 ΑΣΤΥΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
5. 25 ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 30.41’’ 1970 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
6. 126 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 30.57’’ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
7. 174 ΓΡΙΒΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 31.26’’ 1975 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
8. 95 ΚΑΡΕΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 32.25’’ 1982 ΣΔΥ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
9. 54 ΖΑΡΕΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 33.25’’ 1984 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
10. 69 ΜΟΥΡΤΖΙΑΠΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 33.25’’ 1982 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
11. 94 ΦΩΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 33.49’’ 1981 ΣΔΥ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
12. 31 ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΣ ΧΑΡΑΛ. 33.57’’ 1963 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
13. 93 ΣΑΡΑΝΤΑΡΑΣ ΜΑΚΗΣ 34.22’’ 1956 ΣΔΥ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
14. 28 ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ ΝΙΚΗ 34.45’’ 1982 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
15. 81 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 34.52’’ 1968 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
16. 44 ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34.59’’ 1967 ΑΣΤΥΝ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
17. 74 ΣΤΑΜΠΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 35.07’’ 1980 LEPANTO NAYPAKTOY
18. 30 ΠΑΛΙΟΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 35.07’’ 1961 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
19. 27 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤ. 35.07’’ 1956 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
20. 6 ΔΡΟΣΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ 35.07’’ 1966 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
21. 10 ΚΑΤΕΦΙΔΗΣ ΑΛΕΚΟΣ 35.46’’ 1967 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
22. 38 ΣΙΜΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 35.46’’ 1972 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
23. 152 ΜΕΤΣΙ ΙΩΑΝΝΗΣ 36.37’’ 1993 LEPANTO NAYPAKTOY
24. 164 ΚΑΨΑΛΗΣ ΘΩΜΑΣ 36.39’’ 1967 ΑΣΤΥΝ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ
25. 67 ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 36.54’’ 1995 ΑΝΕΞ.ΑΓΡΙΝΙΟΥ
26. 168 ΚΟΝΤΑΞΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 36.56’’ 1960 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
27. 112 ΦΑΣΟΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 37.10’’ 1990 ΧΑΡ.ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓ.
28. 20 ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 37.32’’ 1968 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
29. 172 ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 37.46’’ 1976 ΑΝΕΞ ΑΣΤΑΚΟΣ
30. 132 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 37.51’’ 1998 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
31. 54 ΜΑΝΔΕΛΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 37.52’’ 1990 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
32. 15 ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓ. 37.53’’ 1973 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
33. 19 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣ. 37.53’’ 1966 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
34. 51 ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΧΑΡΑΛ. 38.03’’ 1981 ΑΝΕΞ ΛΕΠΕΝΟΥ
35. 151 ΜΕΤΣΙ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 38.16’’ 1962 LEPANTO NAYPAKTOY
36. 70 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 38.20’’ 1973 LEPANTO NAYPAKTOY
37. 43 ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 38.20’’ 1984 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΑΙΤΩΛΙΑΣ
38. 104 ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 38.29’’ 1978 ΑΣΤΥΝ ΠΑΤΡΩΝ
39. 106 ΚΟΥΡΛΕΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 38.30’’ 1969 ΑΣΤΥΝ ΠΑΤΡΩΝ
40. 96 ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 38.35’’ 1950 ΣΔΥ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
41. 129 ΚΥΡΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 38.41’’ 1965 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
42. 4 ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 38.42’’ 1992 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
43. 169 ΚΟΝΤΑΞΙΟΥ ΕΡΤΙΛ. 38.45’’ 1984 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
44. 29 ΞΑΝΘΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 38.45’’ 1950 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
45. 64 ΚΟΛΟΝΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 38.46’’ 1963 ΑΣΤΥΝ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
46. 181 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 38.48’’ 1966 ΑΣΤΥΝ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
47. 14 ΚΟΥΚΟΥΝΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 38.51’’ 1984 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
48. 33 ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 38.55’’ 1982 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
49. 45 ΜΑΛΕΣΙΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 38.56’’ 1963 ΑΣΤΥΝ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
50. 79 ΤΣΑΛΗΣ ΗΛΙΑΣ 39.02’’ 1960 ΣΥΛ. ΔΡΟΜ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
51. 26 ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 39.12’’ 2006 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
52. 136 ΜΠΙΤΧΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 39.24’’ 2001 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
53. 149 ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 39.24’’ 1961 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
54. 65 ΚΡΑΝΙΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 39.29’’ 1986 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
55. 35 ΠΟΛΥΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 39.41’’ 1983 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
56. 167 ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 39.46’’ 1986 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
57. 78 ΤΟΥΝΤΑΣ ΘΩΜΑΣ 39.50’’ 1979 ΑΣΤΥΝ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
58. 115 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 39.58’’ 1988 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
59. 18 ΚΡΑΝΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 40.04’’ 1974 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
60. 47 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤ. 40.06’’ 1967 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ
61. 180 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 40.07’’ 2001 ΑΝΕΞ. ΝΕΑΠΟΛΗ
62. 40 ΣΚΡΙΜΠΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40.09’’ 1969 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
63. 16 ΚΟΥΤΡΟΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 40.11’’ 1964 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
64. 59 ΚΑΒΑΘΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤ. 40.12’’ 1959 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
65. 140 ΚΟΥΤΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΘ. 40.16’’ 2000 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
66. 56 ΖΗΚΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 40.38’’ 1971 ΣΥΛ ΔΡΟΜ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
67. 53 ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧ 40.40’’ 1977 ΑΣΤΥΝ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
68. 125 ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40.48’’ 1969 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
69. 21 ΛΑΙΜΟΔΕΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 41.12’’ 1963 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
70. 128 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 41.14’’ 1956 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
71. 101 ΛΥΣΣΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 41.18’’ ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
72. 8 ΖΩΝΑΡΑ ΑΝΝΑ 41.21’’ 1971 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
73. 173 ΜΙΚΕΛΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 41.41’’ 1964 ΑΝΑΞΑΡΤΗΤΟΣ
74. 58 ΘΩΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 41.49’’ 1985 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
75. 123 ΤΣΑΡΑΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 41.51’’ 1970 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
76. 184 ΜΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 41.52’’ 1987 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
77. 145 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 41.56’’ 1985 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
78. 144 ΠΑΝΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 42.24’’ 1969 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
79. 171 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 42.24’’ 2001 ΑΝΕΞ ΝΕΑΠΟΛΗ
80. 161 ΧΑΜΠΑΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 42.28’’ 1972 ΑΝΕΞ ΝΕΑΠΟΛΗ
81. 162 ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42.38’’ ΑΝΕΞ ΝΕΑΠΟΛΗ
82. 122 ΚΡΑΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42.39’’ 2000 ΕΠΑΓ ΓΥΜΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
83. 100 ΓΡΙΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 42.52’’ ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
84. 41 ΤΖΑΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 42.59’’ 1980 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
85. 177 ΓΡΑΝΟΥΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 43.02’’ 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
86. 155 ΚΑΤΣΟΥΠΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 43.18’’ 1997 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
87. 103 ΛΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 43.27’’
88. 55 ΖΑΡΕΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 43.32’’ 1971 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
89. 80 ΤΣΙΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΗΣ 44.20’’ 1980 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
90. 109 ΚΥΡΙΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 44.21’’ 1983 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
91. 85 ΜΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 44.39’’ 2001 13Ο ΔΗΜ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
92. 63 ΚΟΛΟΒΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 44.47’’ 1985 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
93. 166 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 45.01’’ 1974 LEPANTO NAYPAKTOY
94. 135 ΣΙΔΕΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 45.04’’ 2001 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
95. 163 ΠΕΤΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 45.07’’ 2001 ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
96. 141 ΚΟΥΤΡΑΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ 45.12’’ 2000 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
97. 142 ΚΟΥΤΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΛΙΑ 45.16’’ 2002 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
98. 157 ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 45.18’’ 1974 ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
99. 147 ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 45.29’’ 1969 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
100. 148 ΜΠΕΚΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 45.29’’ 1972 ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
101. 108 ΡΑΠΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 45.30’’ 1974 ΑΡΗΣ ΜΑΛΕΣΙΑΔΑΣ
102. ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 45.55’’ 13Ο ΔΗΜ.ΣΧΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
103. 68 ΜΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΦΩΤΗΣ 46.09’’ 1977 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
104. 62 ΚΟΚΟΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 46.09’’ 1971 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
105. 82 ΜΟΥΧΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 46.15’’ 1976 ΑΝΕΞ ΚΑΤΟΥΝΑ
106. 76 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 46.49’’ 1984 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
107. 42 ΤΣΙΤΣΙΚΑΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ 46.50’’ 1959 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
108. 60 ΚΑΡΑΤΣΑΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 46.51’’ 1963 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
109. 138 ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 47.05’’ 2001 ΑΝΕΞ ΝΕΑΠΟΛΗ
110. 52 ΓΕΡΟΝΙΚΟΣ ΦΑΝΗΣ 47.19’’ 1982 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
111. 102 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 47.23’’ ΠΟΛ. Α.Α. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
112. 170 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 47.24’’ 1961 ΑΝΕΞ ΝΕΑΠΟΛΗ
113. 116 ΣΒΙΓΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 48.04’’ 1978 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
114. 114 ΞΥΣΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 48.13’’ 1982 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
115. 72 ΡΑΜΑΤΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 48.28’’ 1948 ΑΠΟΣΤΡ ΑΣΤΥΝΟΜ.
116. 97 ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 48.44’’ 1950 ΣΔΥ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
117. 137 ΜΠΙΤΧΑΒΑΣ ΠΑΝΑΓ 48.46’’ 2001 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
118. 73 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘ. 48.51’’ 1978 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
119. 153 ΝΤΖΙΑΚΩΣΤΑΣ ΜΙΧ. 49.01’’ 1976 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
120. 120 ΜΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝ 49.15’’ 1989 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
121. ΚΟΚΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 49.15’’ 13Ο ΔΗΜ.ΣΧΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
122. 119 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝ. 49.16’’ 1944 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
123. 165 ΝΤΕΡΤΙΜΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 49.34’’ 1973 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
124. 150 ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΗ ΛΙΤΣΑ 49.35’’ 1971 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
125. 134 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 49.39’’ 1975 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
126. 110 ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 50.03’’ 2000 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
127. 111 ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 50.03’’ 1964 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
128. 113 ΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 50.04’’ 1984 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
129. 139 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡ. 50.13’’ 1960 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
130. 182 ΜΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣ 50.13’’ 2000 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
131. 158 ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 50.14’’ 1968 ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
132. 159 ΒΛΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 50.28’’ 1986 ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
133. 105 ΛΙΟΤΣΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 50.56’’ 1978 ΑΣΤΥΝ ΠΑΤΡΩΝ
134. 117 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 50.59’’ 1960 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
135. 1 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50.59’’ 2007 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
136. 7 ΔΡΟΣΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ 51.06’’ 2005 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
137. 75 ΣΤΕΡΟΔΗΜΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 51.15’’ 1985 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
138. 127 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 51.16’’ 1967 ΑΣΤΥΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
139. 176 ΑΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓ 51.33’’ 1963 ΟΡΕΙΒ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
140. 107 ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 51.34’’ 1971 ΑΣΤΥΝ ΠΑΤΡΩΝ
141. 87 ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 51.37’’ 2002 13Ο ΔΗΜ ΣΧΟΛΕΙΟ
142. 66 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 51.39’’ 1978 ΑΝΕΞ ΠΑΤΡΑ
143. 84 ΚΟΛΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ. 51.42’’ 2000 ΣΤ΄ ΓΥΜΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
144. 89 ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡ ΝΙΚ 51.44’’ 2003 13Ο ΔΗΜ ΣΧΟΛΕΙΟ
145. 154 ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 51.50’’ 1985 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
146. 131 ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ ΑΘΑΝ 2000 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
147. 133 ΦΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
148. 156 ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
149. 83 ΚΟΛΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝ 2001 ΣΤ΄ ΓΥΜΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
150. 124 ΚΟΛΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ 2004 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
151. 185 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2005 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
152. 86 ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤ.ΦΩΤΙΟΥ 2003 13Ο ΔΗΜ ΣΧΟΛΕΙΟ
153. 160 ΤΣΙΤΣΙΚΑΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2001 ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
154. 99 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2000 2Ο ΓΥΜΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
155. 130 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 2007 Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
156. 3 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2006 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
157. 39 ΣΙΜΟΥ ΣΤΕΒΗ 2002 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
158. 37 ΣΙΜΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 2005 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
159. 9 ΚΑΠΝΙΑΡΗ ΣΟΦΙΑ 1978 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
160. 2 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1969 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
161. 143 ΦΥΛΑΚΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1946 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
162. 146 ΚΟΛΩΝΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1970 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
163. 98 ΡΗΤΑ ΣΤΕΛΛΑ 1978 ΣΥΛ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΑΝΝΙΝΩΝ
164. 5 ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ. 1948 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
165. 178 ΒΑΣΙΛΑΡΗΣ ΑΛΕΚΟΣ 1997 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
166. 186 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 2002 ΑΝΕΞ ΑΓΡΙΝΙΟ
167. 90 ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 2003 13Ο ΔΗΜ ΣΧΟΛΕΙΟ
168. 88 ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2000 13Ο ΔΗΜ ΣΧΟΛΕΙΟ
169. 183 ΜΟΥΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
170. 179 ΜΑΥΡΟΓΟΝΑΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1997 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
171. 175 ΚΟΝΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 1983 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
Αναφέρεται ότι οι τελευταίοι δρομείς τερμάτισαν περίπου μία ώρα μετά την έναρξη του αγώνα.