Κεραυνός Σελιανιτίκων0

Αχαϊκός - Θύελλα Αιγείρας 1.0

Σάββατο 07/01/12 17:30 γήπεδο ΕΠΣΑ "Α.Κάνιστρας"

12' Αγωνιστική

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τη Θύελλα Αιγείρας, μία αγωνιστική πριν από το τέλος του πρώτου γύρου. Με αντίπαλο τον Αχαϊκό στην Πάτρα δεν κατάφερε να παίξει το καλό ποδόσφαιρο που συνηθίζει να παίζει στα εκτός έδρας παιχνίδια και ηττήθηκε 1-0. Η ομάδα της Αιγείρας προσπάθησε να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχθηκε στο 65ο λεπτό από αντεπίθεση των γηπεδούχων. Είχε 3 κλασσικές ευκαιρίες μπροστά στο τέρμα με τους Παπαχριστόπουλο, Καλέλλη και Κατσούρη αλλά κανένας τους δεν κατάφερε να σκοράρει. “Έπεσε” για πρώτη φορά από την κορυφή της βαθμολογίας όπου ανέβηκε ο Απόλλων Συνοικισμού και συγκατοικεί στην 2η θέση με τον Πατρέα. Δύσκολο θα είναι και το επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τα Μελίσσια.

Διαιτητής: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛ

Θύελλα Αιγείρας (Παναγιώτης Καλέλλης): Τσαπικούνης ,Ψαρράκος , Μανοδήμος , Κατσούρης , Νακελάρης Α. , Πολύζος , Λάμα, Νακελάρης Β. - Σερβές , Σωτηρόπουλος - Παπαχριστόπουλος , Ροβήλος - Παππάς , Καλέλλης.

Αιγείρα - Απόλλων Συνοικισμού 1-1

Κυριακή 18/12/11 15:00 γήπεδο Αιγείρας

11' Αγωνιστική

Ισοπαλία εντός έδρας παραχώρησε η Θύελλα Αιγείρας που δεν κατόρθωσε να βρει τον καλό εαυτό της. Ο αγώνας ντέρμπι, μεταξύ της πρώτης του βαθμολογικού πίνακα Αιγείρας και της δεύτερης βαθμολογικά ομάδας του Απόλλωνα, έληξε ισόπαλος χωρίς να αλλάξει την μεταξύ τους διαφορά των δυο βαθμών. Στο 21΄ του πρώτου ημίχρονου ο Παπαχριστόπουλος πέτυχε το 1-0 και στο 58΄ του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την ισοφάριση, σκορ που παρέμεινε ως τουτέλος του αγωνα

Διαιτητής: ΓΑΒ. ΤΖΟΥΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Καλάβρυτα Αιγείρα 0-2

Κυριακή 11/12/11 15:00 γήπεδο Καλαβρύτων

10' Αγωνιστική

Το αήττητο συνεχίζει η ομάδα του Καλλέλη και με την νίκη της επί των Καλαβρύτων. Η ομάδα της Αιγείρας εξασφάλισε την νίκη εκτός έδρας επί της ομάδας των Καλαβρύτων με δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο παρά του ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λάμα στο 44. Ο Παπαχριστόπουλος στο 21΄ άνοιξε το σκορ με 0-1 και ο Ροβήλος στο 35΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Καλλέλης. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Καλάβρυτα είχαν την υπεροχή, αλλά βρέθηκαν μπροστά στον τερματοφύλακα της Αιγείρας Τσαπικούνη, που δεν επέτρεψε ούτε μια παραβίαση της εστίας του, ακόμα και από κτύπημα πέναλτι που κέρδισαν τα Καλάβρυτα στο 71΄ χάνοντας μοναδική ευκαιρία να μειώσουν το σκορ.

Διαιτητής: ΦΙΛ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ