Κεραυνός Σελιανιτίκων 0

Θύελλα Αιγείρας - Πατρεύς

9' Αγωνιστική

Κυριακή 4/12/11 γήπεδο Αιγείρας- διαιτητής ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ

Νικήτρια του ντέρμπι κορυφής αναδείχθηκε η ομάδα της Αιγείρας με 3-1 επί του Πατρέα. Από την αρχή του αγώνα έδειξε τις προθέσεις της η ομάδα του Π. Καλέλη μς τον τερματοφύλκα του Πατρέα μόλις στο 2΄ να κάνει θεαματική απόκρουση αποσοβώντας ένα σίγουρο γκολ για τους γηπεδούχους. Δεν πέρασαν λίγα λεπτά και στο 5΄ο Ροβήλος, μετά από σέντρα του Ψαράκου και έξυπνη πάσα του Σωτηρόπουλου, έβαλε την Αιγείρα μπροστά στο σκορ.

Στο 19΄ ένα μακρινό σουτ πολύ έξω από την περιοχή βρήκε τον τερματοφύλακα της Αιγείρας έξω από τα δοκάρια του και με αυτό τον αναπάντεχο τρόπο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1.

Με έντονο ρυθμό κύλισε ο αγώνας σε όλο το πρώτο μέρος με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το παιχνίδι. Η καλύτερη έκβαση του αγώνα για τους γηπεδούχους ήρθε με την επιτυχία του δεύτερου γκολ από τον Ροβήλο στο 45΄, ύστερα από πάσα του Καλλέλη, που με άψογη εκτέλεση διείσδυσης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πατρέα.

Στη επανάληψη οι ομάδα του Πατρέα ανέβασε την απόδοσή της χωρίς όμως να καταφέρει να διασπάσει την πολύ καλή αμυντική των γηπεδούχων.

Στο 50΄ο Απ. Νακελάρης ύστερα από σέντρα του Καλέλη σειμείωσε το 3-1, σκορ που παρέμεινε ως το τέλος του Αγώνα.

Πολή καλή η διαιτησία του Μακρυπόδη.

Θύελλα Αιγείρας (Παν. Καλλέλης): Τσαπικούνης, Πρ. Σταυρόπουλος, Μοκοδήμος. Κατσούρης, Ανδρ. Πολύζος, Ροβήλος, Μιλτ. Καλέλης, Σωτηρόπουλος(55’ λ.τ. Λάμα), Παπαχριστόπουλος(75΄Παναγιωτόπουλος), Απ. Νακελάρης(85΄Β. Νακελάρης)

8' Αγωνιστική

Κυριακή 27/11/11 γήπεδο Ροδιάς

Φλόγα Ρόδιας - Θύελλα Αιγείρας 1-1

Άλλη μια συνεχόμενη ισοπαλία με την ομάδα της Φλόγας Ροδιάς για την ομάδα του Π. Καλλέλη την έφερε συγκάτοικο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με την ομάδα του Πατρέα. Τα δυο τέρματα του αγώνα σημειώθηκαν στο β΄ ημίχρονο όταν στο 52΄ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 και με την Αιγείρα να ισοφαρίζει στο 70΄με τον Καλλέλη, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 57΄ σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων. Την μεγάλη ευκαιρία για το τρίποντο έχασε η ομάδα της Φλόγας όταν στο 88΄ η μπάλα βρήκε το δοκάρι και έφυγε άουτ.

Θύελλα Αιγείρας – Πολύτεκνος 0 - 0

7' Αγωνιστική

Κυριακή 20/11/11 γήπεδο Αιγείρας – διαιτητής ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ

Το αήττητο διατήρησε η ομάδα της Αιγείρας στην 7η Αγωνιστική παραχωρώντας ισοπαλία εντός έδρας με τον ουραγό του ομίλου Πολύτεκνο. Η ομάδα της Αιγείρας υποτίμησε την αγωνιστικότητα των φιλοξενουμένων κάνοντας ένα από τα χειρότερα παιχνίδια στην φετινή περίοδο. Δίκαιο χαρακτηρίζεται το 0-0 του αγώνα που οφείλεται στην αγωνιστικότητα των φιλοξενουμένων.

Θύελλα Αιγείρας - Αστήρ Τέμενης 1 - 0

6' Αγωνιστική

Σάββατο 12/11/11 γήπεδο Αιγείρας- διαιτητής ΠΟΛΥΓΕΝΗΣ ΔΗΜ.

Χωρίς μεγάλη δυσκολία η ομάδα της Αιγείρας κατάφερε να πάρει το τρίποντο από την μαχητική ομάδα του Αστέρα Τεμένης. Ο Παπαχριστόπουλος στο 70΄ κατάφερας με σουτ να σημειώσει το 1-0 για τους γηπεδούχους επιτυγχάνοντας τη 6η συνεχόμενη νίκη για την Αιγείρα.