15-ΑΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 0

16-ΤΡΙΤΑΙΙΚΟΣ -4

Ακράτα-Νίκη Προαστείου 1-1

6η Αγωνιστική 27-10-20121 γήπεδο Ακράτας

Δυο χαμένους βαθμούς συλλογάται η ομάδα του Κατσαρέλια από την απώλεια της νίκης επί της Νίκης Προαστείου, υποκύπτοντας στην παράδοση των πολλών ισοπαλιών με τους φιλοξενούμενους. Πολλές φορές βρέθηκε η Ακράτα έξω από την περιοχή των φιλοξενουμένων αλλά προσέκρουε πάντα σε μια καλά οργανωμένη άμυνα που είχε μελετήσει πολύ καλά την τακτική και της δυνατότητες της Ακράτας.

Αυτή η ισοπαλία έφερε την Ακράτα με επτά βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Αναγέννηση Πατρών, κάνοντας δύσκολη την διεκδίκηση πλασαρίσματος στην κορυφή της κατηγορίας

Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, ανοίγοντας το σκορ με στο 36’ με τον Ασκούνη, ενώ είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον και έχασαν πολλές ευκαιρίες, να φύγουν με το τρίποντο της νίκης.

Η ομάδα του Λεωνίδα του Κατσαρέλια αφυπνίστηκε στα μέσα του Β΄ ημιχρόνου με ένα φανταστικό διαγώνιο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, του Νάρντι Χοτζαλάρι στο 69΄ έστειλε την μπάλα στο παραθυρλακη του τέρματος των φιλοξενουμένων ισοφαρίζοντας σε 1-1 σκορ με το οποίο έληξε ο Αγώνας.

Πολή κακή η διαιτησία όπου στο 3΄ακύρωσε γκολ του Ανωγιάτη ως οφσάιντ και στη συνέχεια με λανθασμένα σφυρίγματα αποκάρδιωσε τους γηπεδούχους και τους φιλάθλους που παρακολούθησαν την αναμέτρηση.

Διαιτητής: ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ

Ακράτα: Βασιλακόπουλος, Κλ. Χοτζαλάρι, Αγγελόπουλος, Τσούρας, Καραπαναγιώτης, Μεντής, Παππάς, Ν. Χοτζαλάρι, Μητρόπουλος, Ανωγιάτης (36′ Ασκούνης), Κατσαρέλιας (69′ Ν. Χοτζαλάρι )

Αστραπή-Ακράτα 2-2

5η Αγωνιστική 14-10-2012 γήπεδο Ζαρουχλεΐκων

Μοιράστηκε βαθμούς με την ομάδα της Αστραπής Ψαροφαΐου η Ακράτα σε έναν αγώνα με πολλά παράπονα για τη διαιτησία από τους Ακρατινούς.

Η ομάδα του Κατσαρέλια μόλις στο 2΄λεπτό του αγώνα κατάφερε να προηγηθεί με τον Νάρντι Χοτζαλάρι και λίγα λεπτά αργότερα ο Μεντής είχε δοκάρι. Η Ακράτα με την ψυχολογία ανεβασμένη δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Όμως ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθεύθηκε και αυτή τη φορά . Οι γηπεδούχοι στο 43΄ κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να λήξη το Α΄ ημίχρονο ισόπαλο.

Στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου η Ακράτα κατάφερε στο 56΄, με γκολ του Μπουλούμπαση προηγήθηκε με 2-1. Στη συνέχεια η πρωτοβουλία των φιλουξενουμένων έφερε και τρίτο γκολ στο 67’ με τον Μπουλούμπαση αλλά διαιτητής και βοηθός έκριναν αδίκως ότι ο σκόρερ ήταν οφσάιντ προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των Ακρατινών.

Οι γηπεδούχοι στο 86’ κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια παίρνοντας μια πολύτιμη ισοπαλία .

Διαιτητής: Ι. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ

Ακράτα: Βασιλακόπουλος, Κ. Χοτζαλάρι, Παππάς, Τσούρας, Καραπαναγιώτης, Μεντής, Παράνομος (63′ Μιχαλόπουλος), Μητρόπουλος (82′ Λαλαής), Ν. Χοτζαλάρι, Ανωγιάτης (39′ λ.τ. Μπουλούμπασης), Κατσαρέλιας .