Λίστα αντικειμένων
του Πέτρου Πίμπα
Πρώτη νίκη για τη Θύελλα Αιγείρας στη φετινή σεζόν αφού κέρδισε με 1-0 τη Ζήρεια – ΤΑΔ ’93 για το θεσμό του κυπέλλου. Η νίκη-πρόκριση για την ομάδα της Αιγείρας ήρθε δύσκολα αφού χρειάστηκε ο επιπλέον χρόνος της παράτασης για να αναδειχθεί ο νικητής. Η Θύελλα παρουσιάστηκε με πολλές ελλείψεις λόγω τραυματισμών και απουσιών αλλά χαμογέλασε στο τέλος με το γκολ του Χρήστου Λάππα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. Επόμενο παιχνίδι είναι η πρεμιέρα της Β΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας την Κυριακή 14-10-2012 στο γήπεδο Σαραβαλίου με αντίπαλο τους Πετεινούς.
Για τη Θύελλα Αιγείρας (Παναγιώτης Καλέλλης) Τσαπικούνης, Πολύζος, Σταυρόπουλος ,Τσαούσης, Νακελάρης Β., Νακελάρης Α.,Παλαιολογόπουλος-Δημόπουλος Α., Παπαχριστόπουλος, Σωτηρόπουλος, Σαρμάς-Ροβήλος, Λάππας-Δημόπουλος Κ.
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
Πρωτάθλημα 2012 – 2013-Πρόγραμμα Αγώνων B3
Α΄ Γύρος
1η Αγωνιστική
13-10-2012, 16:00 γήπεδο-Νικολεΐκων, Α.Ε. Αιγίου-Φλόγα Ρόδιας
13-10-2012, 16:00 γήπεδο-Δρεπάνου, Δρέπανο-Παναχαϊκός
14-10-2012, 12:15 γήπεδο-Τέμενης, Μελίσσια-Ηρακλής Αιγίου
14-10-2012, 16:00 γήπεδο- “Κ.ΖΑΡΡΑΣ” (Σαραβαλίου), Πετεινοί-Θύελλα Αιγείρας
14-10-2012, 16:00 γήπεδο-Αβύθου, Αναγέννηση Αίας Συμπολ. -Ζήρια-ΤΑΔ’93
14-10-2012, 16:00 γήπεδο-Καλαβρύτων, Καλάβρυτα-Δόξα Ελαιώνος
14-10-2012,18:30 γήπεδο- Νίκης Προαστείου, Άνω Καστρίτσι-Αστήρ Τέμενης
2η Αγωνιστική
20-10-2012, 16:00 γήπεδο-Τέμενης, Αστήρ Τέμενης-Δόξα Ελαιώνος
20-10-2012, 16:00 γήπεδο- Ζήριας, Ζήρια-ΤΑΔ’93-Καλάβρυτα
20-10-2012, 16:00 γήπεδο-Αιγείρας, Θύελλα Αιγείρας—Άνω Καστρίτσι
20-10-2012, 16:00 γήπεδο-Βαλιμίτικων,Ηρακλής Αιγίου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
21-10-2012,11:00 γήπεδο-Ροδιάς, Φλόγα Ρόδιας-Μελίσσια
21-10-2012, 16:00 γήπεδο-Σουλίου, Παναχαϊκός-Πετεινοί
21-10-2012, 16:00 γήπεδο-Δρεπάνου, Δρέπανο-Α.Ε. Αιγίου
3η Αγωνιστική
27-10-2012, 16:00 γήπεδο- Νικολεΐκων, Α.Ε. Αιγίου -Μελίσσια
27-10-2012 16:00 γήπεδο- Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνος- Θύελλα Αιγείρας
27-10-2012 16:00 γήπεδο- Καλαβρύτων, Καλάβρυτα -Ηρακλής Αιγίου
27-10-2012 18:30 γήπεδο- Νίκης Προαστείου Άνω Καστρίτσι - Παναχαϊκός
28-10-2012 11:00 γήπεδο- Τέμενης, Αστήρ Τέμενης - Ζήρια-ΤΑΔ’93
28-10-2012 12:15 γήπεδο- “Κ.ΖΑΡΡΑΣ”, (Σαραβαλίου) Πετεινοί -Δρέπανο
28-10-2012 15:00 γήπεδο- Αβύθου, Αναγέννηση Αίας Συμπολ. Φλόγα Ρόδιας
4η Αγωνιστική
03-11-2012 15:00 γήπεδο- Βαλιμίτικων, Ηρακλής Αιγίου - Αστήρ Τέμενης
03-11-2012 15:00 γήπεδο-Δρεπάνου, Δρέπανο - Άνω Καστρίτσι
03-11-2012 15:00 γήπεδο- Τέμενης Μελίσσια, Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
04-11-2012 12:15 γήπεδο- “Κ.ΖΑΡΡΑΣ” (Σαραβαλίου) Πετεινοί- Α.Ε. Αιγίου
04-11-2012 15:00 γήπεδο- Ροδιάς , Φλόγα Ρόδιας - Καλάβρυτα
04-11-2012, 15:00 γήπεδο- Σουλίου Παναχαϊκός -Δόξα Ελαιώνος
04-11-2012 15:00 γήπεδο- Αιγείρας Θύελλα Αιγείρας -Ζήρια-ΤΑΔ’93
5η Αγωνιστική
10-11-2012 15:00 γήπεδο- Νίκης Προαστείου Άνω Καστρίτσι - Πετεινοί
10-11-2012 15:00 γήπεδο- Νικολεΐκων Α.Ε. Αιγίου - Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
10-11-2012 15:00 γήπεδο- Τέμενης Αστήρ Τέμενης - Φλόγα Ρόδιας
11-11-2012 15:00 γήπεδο- Αιγείρας Θύελλα Αιγείρας - Ηρακλής Αιγίου
11-11-2012 15:00 γήπεδο- Ζήριας, Ζήρια ΤΑΔ’93 - Παναχαϊκός
11-11-2012 15:00 γήπεδο- Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνος –Δρέπανο
11-11-2012 15:00 γήπεδο- Καλαβρύτων, Καλάβρυτα - Μελίσσια
6η Αγωνιστική
Παναχαϊκός -Ηρακλής Αιγίου
Φλόγα Ρόδιας - Θύελλα Αιγείρας
Δρέπανο - Ζήρια-ΤΑΔ’93
Μελίσσια - Αστήρ Τέμενης
Πετεινοί - Δόξα Ελαιώνος
Αναγέννηση Αίας Συμπολ. - Καλάβρυτα
Άνω Καστρίτσι - Α.Ε. Αιγίου
7η Αγωνιστική
Παναχαϊκός - Φλόγα Ρόδιας
Ηρακλής Αιγίου - Δρέπανο
Θύελλα Αιγείρας - Μελίσσια
Ζήρια ΤΑΔ’93 - Πετεινοί
Αστήρ Τέμενης - Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Δόξα Ελαιώνος - Άνω Καστρίτσι
Α.Ε. Αιγίου - Καλάβρυτα
8η Αγωνιστική
Δρέπανο - Φλόγα Ρόδιας
Μελίσσια - Παναχαϊκός
Πετεινοί - Ηρακλής Αιγίου
Αναγέννηση Αίας Συμπολ. - Θύελλα Αιγείρας
Άνω Καστρίτσι – Ζήρια ΤΑΔ’93
Καλάβρυτα - Αστήρ Τέμενης
Δόξα Ελαιώνος - Α.Ε. Αιγίου
9η Αγωνιστική
Μελίσσια - Δρέπανο
Φλόγα Ρόδιας - Πετεινοί
Παναχαϊκός - Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Ηρακλής Αιγίου - Άνω Καστρίτσι
Θύελλα Αιγείρας - Καλάβρυτα
Ζήρια ΤΑΔ’93 - Δόξα Ελαιώνος
Α.Ε. Αιγίου - Αστήρ Τέμενης
10η Αγωνιστική
Πετεινοί - Μελίσσια
Αναγέννηση Αίας Συμπολ - Δρέπανο
Άνω Καστρίτσι - Φλόγα Ρόδιας
Καλάβρυτα - Παναχαϊκός
Δόξα Ελαιώνος - Ηρακλής Αιγίου
Αστήρ Τέμενης - Θύελλα Αιγείρας
Ζήρια ΤΑΔ’93 - Α.Ε. Αιγίου
11η Αγωνιστική
Αναγέννηση Αίας Συμπολ. - Πετεινοί
Μελίσσια - Άνω Καστρίτσι
Δρέπανο - Καλάβρυτα
Φλόγα Ρόδιας - Δόξα Ελαιώνος
Παναχαϊκός - Αστήρ Τέμενης
Ηρακλής Αιγίου – Ζήρια ΤΑΔ’93
Α.Ε. Αιγίου - Θύελλα Αιγείρας
12η Αγωνιστική
Άνω Καστρίτσι – Αναγέννηση Αίας Συμπολ.
Καλάβρυτα - Πετεινοί
Δόξα Ελαιώνος - Μελίσσια
Αστήρ Τέμενης - Δρέπανο
Ζήρια ΤΑΔ’93 - Φλόγα Ρόδιας
Θύελλα Αιγείρας - Παναχαϊκός
Ηρακλής Αιγίου - Α.Ε. Αιγίου
13η Αγωνιστική
Καλάβρυτα - Άνω Καστρίτσι
Αναγέννηση Αίας Συμπολ. - Δόξα Ελαιώνος
Πετεινοί - Αστήρ Τέμενης
Μελίσσια – Ζήρια ΤΑΔ’93
Δρέπανο - Θύελλα Αιγείρας
Φλόγα Ρόδιας - Ηρακλής Αιγίου
Α.Ε. Αιγίου - Παναχαϊκός