Α.Ε. Αιγίου 16

Κεραυνός Σελιανιτίκων 0

Θύελλα Αιγείρας – Καλάβρυτα 2-1

Κυριακή 08/04/12 17:30 – γήπεδο Αιγείρας

Νίκη σωτηρίας για τα Καλάβρυτα ήταν η εκτός έδρας τους μεγάλη νίκη επί της Αιγείρας. Η ομάδα της Αιγείρας μετά από τα τρια τελευταία συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα εντός και εκτός έδρας, έχασε την ευκαιρία της ανόδου στην Α1 κατηγορία παρά την καλή της βαθμολογική και αγωνιστική πορεία, από την αρχή του πρωταθλήματος μέχρι τους τελευταίους πρόσφατους αγώνες.

Η ομάδα της Αιγείρας από το πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού αναγκάστηκε να παίζει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λάμα.

Οι φιλοξενούμενοι με έναν παίκτη παραπάνω και με το πείσμα για την παραμονή τους στην κατηγορία άνοιξαν ο σκορ στο 49΄με τον Κανελλόπουλο.

Η Αιγείρα στο 60΄ισοφάρισε σε 1-1 με τον Πολύζο και το τελικό 2-1 για τους φιλοξενούμενους έγινε στο 75΄από τον Αναγνωστόπουλο.

Διαιτητής : Γ. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ

Πατρέας – Θύελλα Αιγείρας 4-0

Κυριακή 01/04/12 14:30 γήπεδο ΕΠΣΑ “Α.Κάνιστρας”

Μόνο για λίγο στις αρχές του αγώνα μπόρεσε να σταθεί η ομάδα της Αιγείρας απέναντι στην ομάδα του Πατρέα.

Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 25΄με τον Γιαννάκη σκορ ημιχρόνου με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες.

Στο δεύτερο ημίχρονο επήλθε η ολική επικράτηση των γηπεδούχων με τον Γιαννάκη να σημειώνει το δεύτερό του γκολ στον αγώνα κάνοντας 3 το 2-0, τον Γαλάνη στο 77΄ για το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 86΄ο Χρηστίδης.

Διαιτητής : Ν. ΧΡΟΝΑΣ

Αιγείρα -Φλόγα Ροδιάς 0-1

Σάββατο 24/03/12 15:00 γήπεδο Αιγείρας

Μπήκε δυναμικά από την αρχή τουαγώνα με στόχο τη νίκη για να παραμείνει στην κατηγορία η ομάδα της Ροδιάς. Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η αντίσταση αλλά και ταυτόχρονα η πίεση των φιλοξενουμένων βρήκε τις ομάδες ισόπαλες στο ημίχρονο. Με την επανάληψη οι φιλοξενούμενοι στο 68΄κατάφεραν να πετύχουν το χρυσό γκολ διαμορφώνοντας το 0-1 υπέρ του που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα, σπάζοντας το αήττητο της έδρας της Αιγείρας.

Διαιτητής : ΧΡ. ΖΑΡΚΑΔΑΣ

Πολύτεκνος - Θύελλα Αιγείρας 0-2

Κυριακή 18/03/12 16:00 γήπεδο Ζαρουχλεΐκων

Μετά από τη νίκη της επί του Πολύτεκνου η ομάδα της Αιγείρας με 43β. βρίσκεται πλέον σε απόσταση αναπνοής και με διαφορά δυο βαθμών από τον πρωτοπόρο του Γ΄ ομίλου Απόλλωνα με 45 β. ελπίζοντας σε ένα στραβοπάτημα του πρωτοπόρου σε συνάρτηση με μια καλή εμφάνιση δική της στους επόμενους αγώνες , για την άνοδό της στην Α1 κατηγορία. Η ομάδα της