ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 24

ΑΚΡΑΤΑ – ΛΕΧΑΙΝΑ 59-54

11η Αγωνιστική - 09/04/12 8:00: γήπεδο ΑΚΡΑΤΑΣ

Διαιτητής 1 ΑΝΑΣΤ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ , Διαιτητής 2 ΗΛ. ΚΑΡΠΑΝΟΣ

Σε καμία περίπτωση δεν απειλήθηκε η ομάδα του Σωτ. Σαλή από την ομάδα των Λεχαινών πλη του τέλους του β δεκαλέπτου όταν οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 29-29 στο β΄ μέρος η ομάδα της Ακράτας σταθερά προηγήθηκε και κατάφερε να πάρει το ροζ φύλο του αγώνα από μια αξιόμαχη ομάδα.

Τα 10λεπτα: 16-14, 29-29, ημιχρ. 49-40, 59-54 τελικό

Ακράτα (Σωτ.Σαλής): Κουμπέτσος 3 (1), Βασιλάτος 2, Βασιλακόπουλος 4, Πολύδερας 2, Ζίζηλας 11, Μπιτσάκος 13 (2), Μαλής 21 (5), Μανωλόπουλος 3 (1).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΑΚΡΑΤΑ 87-79

10η Αγωνιστική - 02/04/12 8:00: γήπεδο ΑΙΓΙΟΥ

Άνετη επικράτηση του Ήφαιστου –Αχιλλέα που πήρε μια άνετη νίκη στο τοπικό ντέρμπι. Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο του Α΄ μέρους μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό του αγώνα που επέβαλαν από την αρχή. Σε όλα τα υπόλοιπα δεκάλεπτα ο η Ακράτα παραδόθηκε στη γηπεδούχους παίζοντας ελεύθερα χωρίς άγχος.

Τα 10λεπτα: 19-18, 46-36, ημιχρ. 72-64, 87-79 τελικό

Διαιτητής 1 Κ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ , Διαιτητής 2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ

Ακράτα (Σωτ.Σαλής): Κουμπέτσος 4 (1), Βασιλάτος 3 (1), Βασιλακόπουλος 12(3), Πολύδερας 2, Ζίζηλας 17, Μπιτσάκος 24 (3), Μαλής 17 (5), Μελίστας.

ΑΚΡΑΤΑ - ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 75-51

9η Αγωνιστική - 26/03/12 8:30: γήπεδο ΑΚΡΑΤΑΣ

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της Ακράτας επί της ΕΑΠ με πρωταγωνιστές του Ζίζηλα και Μπιτσάκο που βρέθηκαν σε μεγάλα κέφια και φόρτωσαν το καλάθι της νεανικής ΕΑΠ με 20 πόντους έκαστος.

Η ΕΑΠ παρουσιάστηκε ανταγωνιστική για 20 λεπτά, ωστόσο η έλλειψη εμπειρίας και ο παράγοντας κούραση την πρόδωσαν στην επανάληψη και η ανώτερη ποιοτικά Ακράτα πήρε το ροζ φύλλο του αγώνα.

Διαιτητής 1 Κ. ΚΡΕΣΤΑΙΝΙΤΗΣ , Διαιτητής 2 Γ. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ

Τα 10λεπτα: 19-17, 32-27, 48-36, 75-51

Ακράτα (Σωτ.Σαλής): Αναστασόπουλος 2, Παναγόπουλος , Βασιλάτος 6 (2), Βασιλόπουλος 2, Ρουμελιώτης, Πολύδερας 2, Ζίζηλας 20 (2), Μπιτσάκος 20 (2), Οικονομόπουλος 12, Μαλής 9, Μανωλόπουλος 2, Παλαιολόγου.

ΠΥΡΣΟΣ - ΑΚΡΑΤΑ 72 – 71 β΄ παρ. (53-53 κ.α., 59-59 α΄ παρ.)

8η Αγωνιστική - 19/03/12 9:00: γήπεδο ΡΟΙΤΙΚΩΝ

Αγώνας για γερά νεύρα με ένταση και ανατροπές ανάμεσα στον Πυρσό και την Ακράτα. Τελικά δεν τα κατάφερε η ομάδα του Σωτ. Σαλή και ηττήθηκε στον πόντο στη δεύτερη παράταση με 72-71, στο γήπεδο των Ροϊτίκων. Ο κανονικός αγώνας έληξε 53-53 και η πρώτη παράταση 59-59

Διαιτητής 1 Κ. ΜΠΟΥΣΙΑΣ, Διαιτητής 2 ΛΑΜΠΡ. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΚΡΑΤΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 50- 44

7η Αγωνιστική - 12/03/12 8:30: γήπεδο ΑΚΡΑΤΑΣ

Μεγάλη νίκη με ανατροπή του σκορ του Α΄ μέρους πέτυχε η ομάδα του Σωτήρη Σαλή στην έδρα της επί του Πανηλειακού. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στα δυο πρώτα δεκάλεπτα διαλύοντας την άμυνα της Ακράτας. Στο Β΄ μέρος βελτιώθηκε η εικόνα της άμυνας και στο Γ΄ δεκάλεπτο η Ακράτα κατάφερε να καλύψει τη διαφορά ισοσκελίζοντας το σκορ σε 35-35 κα κατά φέρνοντας στο 4ο δεκάλεπτο να κατατροπώσει τον δυναμικό Πανηλειακό και να πάρει το ροζ φύλο του αγώνα με 50-44

Τα δεκάλεπτα 10-16, 20-30 ημίχρ. 35-35, 50-44 τελικό

Διαιτητής 1 Ι. ΤΣΟΥΝΑΣ , Διαιτητής 2 ΣΟΦ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Ακράτα (Σωτ.Σαλής):Βασιλακόπουλος 2, Ζίζηλας 7, Μπιτσάκος 14(1), Οικονομόπουλος 14(1), Μαλλής 14(1), Πολύδερας.

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου