Αμπελόκηποι 1

Κεραυνός Σελιανιτίκων -2

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Αμπελόκηποι - Θύελλα Αιγείρας 0-3

5η Αγωνιστική Σάββατο 05/11/11 15:00 γήπεδο Νίκης Προαστίου Διαιτητής : ΣΠ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ

Νέο τρίποντο με «τριάρα» πέτυχε η ομάδα της Αιγείρας στο γήπεδο προαστίου επί της ομάδας των Αμπελοκήπων και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με διαφορά 2 βαθμών από τον δεύτερο. Ωραίο ποδόσφαιρο στο α΄ ημίχρονο και από τις δυο ομάδες. Στην επανάληψη η δυναμικότητα των παικτών της Αιγείρας επικράτησε των αντιπάλων της. Στο 52΄ο Παπαχριστόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 0-1, στο 73’ ο Σωτηρόπουλος με ωραίο διαγώνιο σουτ πέτυχε το 0-2 και στο 92΄ο Σερβές πέτυχε το 0-3.

Θύελλα Αιγείρας - Α.Ε.Κ. Πατρών 2-1

4η Αγωνιστική Κυρ 30/10/11 15:00 γήπεδο Αιγείρας Διαιτητής : ΜΥΡΤ. ΓΑΣΠΑΡΙΝΑΤΟΥ

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η ομάδα του Π. Καλλέλη στην έδρα της και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ενώ δέχθηκε το πρώτο γκολ από την αρχή του πρωταθλήματος.. Δυναμικά μπήκαν και οι φιλοξενούμενοι από την αρχή του αγώνα δημιουργώντας ευκαιρίες που δεν μετατράπηκαν σε γκολ. Η ομάδα της Αιγείρας άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το 1-0 με τον Σωτηρόπουλο στο 36΄. Ατο β΄ ημίχρονο ο καλέλλης έκανε το 2-0 για την αιγείρα στο 51΄. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 1 – 2 στο 75΄, σκορ που παρέμεινε ως το τέλος του αγώνα.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ:( Π. Καλλέλης): Τσαπικούνης, Σταυρόπουλος, Ψαρράκος, Α. Πολύζος (58΄Ροβήλος), Μανοδήμος, Απ. Νακελάρης, Ν. Πολύζος, Λάμα. Σωτηρόπουλος, Παπαχριστόπουλος(61΄Φακίτσας), Β.Νακελάρης(83΄Μαραγκόπουλος)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΕΛ.-ΑΙΓΕΙΡΑ 0-2

3η Αγωνιστική Κυρ 23/10/11 16:00 γήπεδο Δημητροπουλου Διαιτητής : Φ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

Άλλη εντυπωσιακή νίκη της Θύελλας Αιγείρας στο γήπεδο Δημητρόπουλου, όπου κέρδισε τον Κεραυνό Σελιανιτίκων με 2-0 και βρίσκεται πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στις αρχές του α΄ ημιχρόνου ο Ν. Πολύζος στο 5΄ έδωσε προβάδισμα και στο 38’ ο Λάμμα, διπλασίασε τα τέρματά της κάνοντας το 0-2 σκορ που κράτησε ως το τέλος του αγώνα.

Θύελλα Αιγείρας-Α.Ε. Αιγίου Αιγείρας 2-0

2η Αγωνιστική Κυρ 16/10/11 16:00 Γήπεδο ΑΙΓΕΙΡΑΣ – Διαιτητής Δ. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ

Με νίκη συνέχισε ιο Πρωτάθλημα και η Αιγείρα, που κέρδισε εντός έδρας την Α.Ε. Αιγίου με 2-0. Οι παίκτες του Π. Καλλέλη, πέτυχαν μια άνετη νίκη χωρίς να αποδώσουν τα μέγιστα. Η ομάδα της Αιγείρας πετυχαίνοντας ένα γκολ ανά ημίχρονο άνοιξε το σκορ με τον Σωτηρόπουλο στο 37’ και στις καθυστερήσει του β΄ημιχρόνου με το Σερβέ στο 93’. Η φιλοξενούμενη ομάδα Α.Ε.Αιγίου είχε δοκάρι, ενώ από το 80΄ λόγω αποβολής έπαιζε με παίκτη λιγότερο.

ΚΥΠΕΛΛΟ

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΙΓΙΟΥ

19-Οκτ- 15:30 - Γήπεδο ΑΙΓΕΙΡΑΣ - Διαιτητής ΦΡΑΓΚΟΣ

Από πολύ ενωρίς( Β΄φάση) η ομάδα της Αιγείρας μένει έξω από το θεσμό του κυπέλλου από μια ομάδα που παίζει σε χαμηλότερη κατηγορία. . Με πολλές απουσίες βασικών παικτών η ομάδα της Αιγείρας δέχθηκε γκολ στο 15 του α΄ ημιχρόνου όταν σε δυνατό σουτ ο τερματοφύλακας απέκρουσε και ο επερχόμενος επιθετικός του Ηρακλή πέτυχε το 0-1.Στη συνέχεια οι παίτες της Θύελλας έφτασασν πολύ κοντά στην ισοιφάριση χωρίς να το καταφέρου,.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ:( Π. Καλλέλης): Τσαπικούνης, Κατσούρης, Ψαρράκος, Μαραγκόπουλος, Σωτηρόπουλος, Μ. Μίχαλος(Παππάς), Καλλέλης, Μ. Φακίτσας, Απ. Νακελλάρης(Σερβές) Ροβήλος, Β. Νακελάρης(Παναγιωτόπουλος)