10-11-2012 15:00 Πλαστήρα Δάφνες Αιγιαλείας - Δήμος Διακοπτού Α.Ο. 0 3

18-11-2012 15:00 Πλαστήρα Δήμος Διακοπτού Α.Ο. - Εθνικός Αιγίου 3 1

25-11-2012 15:00 Σκεπαστού Σκεπαστό - Δήμος Διακοπτού Α.Ο. 0 2

02-12-2012 15:00 Πλαστήρα Δήμος Διακοπτού Α.Ο. - Λύκοι Αιγιάλειας 1 2

09-12-2012 12:00 Πλαστήρα Δήμος Διακοπτού Α.Ο. - Άρης Κουνινάς 1 0

16-12-2012 15:00 Νικολεΐκων Λύκοι Διακοπτού - Δήμος Διακοπτού Α.Ο. 0 3

22-12-2012 15:00 Ζαχλωριτίκων Δήμος Διακοπτού Α.Ο. - Νέο Σαλμενίκο / Φοίνικας 5 2

(Κατσαουνης 90" -θεοδωροπουλος 91")

Η ομάδα του Διακοπτού για δεύτερο συνεχόμενο ματς ενώ είχε την υπέροχη και δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα, έδειξε αδυναμία στο τελείωμα των φάσεων, με αποτέλεσμα στο 90΄ να δεχτεί την ψυχρολουσία από ατομικό λάθος και μετά από ένα ακριβώς λεπτό ο Μιχάλης Θεοδωρόπουλος έσωσε την παρτίδα και ισοφάρισε σε 1-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.Δ : ΜΑΚΡΗΣ, ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ,ΚΟΥΒΑΡΑΣ(ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ), Α.ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ, ΜΠΟΥΖΙ, Λ.ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ

Α.Ο.Δ.ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ - ΔΑΦΝΕΣ : 1 - 1

Ισόπαλο αναδείχτηκε το παιχνίδι στο γήπεδο των Ζαχλωριτίκων ανάμεσα στον Α.Ο.Δ.Δ. και τις Δάφνες Αιγιαλείας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 4ο λεπτό για να ισοφαρίσουν στο 90΄ από γκολ του Α. Χριστόπουλου αφού είχαν προηγηθεί δύο αποβολές για τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής : Διονυσόπουλος Παναγιώτης

Σύνθεση Α.Ο.Δ.Δ.: Ρουφογάλης , Νικολακόπουλος, Αβραμόπουλος (80΄ Ρηγόπουλος), Αλυρίτης, Καραΐσκος, Α. Παλαιολόγου, Λ. Παλαιολόγου (45΄ Θεοδωρόπουλος), Δημόπουλος, Κουβαράς, Μπούζι, Χριστόπουλος.

Σκόρερ Αργ. Χριστόπουλος

Αργυρά Πατρών -Α.Ο.Δ. ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ 0-0

Ισόπαλο άνευ τερμάτων έληξε το μεγάλο ντέρμπι των πρωτοπόρων στον 3ο Όμιλο της Γ΄ Κατηγορίας ανάμεσα στην ομάδα των Αργυρών και του Α.Ο. Διακοπτού.

Οι δυο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο χωρίς να ρισκάρουν ούτε μια στιγμή, ενισχύοντας την αμυντική τους γραμμά χωρίς επιθετικές αιχμές, δείχνοντας έτσι έμμεσα ότι η ισοπαλία θα ήταν και το καλύτερο αποτέλεσμα αφού το πρωτάθλημα βρίσκεται ήδη στο μέσον της αγωνιστικής περιόδου.