13-Α.Ε. ΑΙΓΙΟΥ 0

14-ΖΗΡΙΑ-ΤΑΔ'93 -2

Θύελλα Αιγείρας - Άνω Καστρίτσι 2- 1

2η Αγωνιστική 27-10-2012 γήπεδο Αιγείρας

Την πρώτη νίκη στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της πέτυχε η ομάδα της Αιγείρας επί του Άνω Καστριτσίου με 2-1. Η ομάδα του Καλλέλη προηγήθηκε στο 35΄με γκολ του Λάππα ύστερα από απ’ ευθείας κτυπήματος φάουλ, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η ομάδα της Αιγείρας παρά του ότι είχε τον έλεγχο του αγώνα δέχθηκε την ισοφάριση στο 72΄. Τη νίκη λύτρωση χάρισε στην Αιγείρα στο 88΄ο Λάππας προσφέροντας το πρώτο τρίποντο στην ομάδα του.

Διαιτητής : ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Πετεινοί-Αιγείρα 2-1

1η Αγωνιστική 14-10-2012 γήπεδο «Κ.ΖΑΡΡΑΣ» (Σαραβαλίου)

Με 2-1 έχασε από τους Πετεινούς η ομάδα της Αιγείρας στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα του πρωταθλήματος στο Σαραβάλι.

Η ομάδα του Παναγιώτη Καλλέλη βρέθηκε δέχτηκε πολύ νωρίς το γκολ μόλις στο 9′ . Ακολούθως προσπάθησε σε όλη τη διάρκεια του Α΄ ημιχρόνου να φτάσει στο γκολ, χωρίς όμως να το καταφέρει. . Στο Β΄ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι με ψυχολογία ανεβασμένη κατάφεραν πολύ νωρίς να διπλασιάσουν τα τέρματα , πετυχαίνοντας το 2-0 στο 56′. Αντέδρασε η ομάδα της Αιγείρας και στο 69 πέτυχε με το Λάππα το 2-1. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της Αιγείρας για το εναπομένον χρονικό διάστημα του Β΄ ημιχρόνου δεν κατάφερε να αποσπάσει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής : ΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ