ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ 0

Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου - Θύελλα Αιγείρας 5-1

11η αγωνιστική

15:00 γήπεδο Αβύθου

Άλλη μια βαριά ήττα υπέστη η ομάδα της Αιγείρας στο γήπεδο της Αβύθου από την πρωτοπόρο Θύελλα Αιγίου. Ήταν ένα πολύ εύκολο ματς για τους γηπεδούχους που λειτούργησαν με σοβαρότητα απέναντι στην αδύναμη αντίπαλο που δεν έχει καταφέρει να πάρει ούτε ένα θετικό αποτέλεσμα. Γκολ: Το 1-0 στο 12΄ με τον ο Ακη Δημόπουλο, στο 25΄– 27 - 48΄ το 4-0 με χατ τρικ από τον Παντελή Διαμαντόπουλο ττο 53’ το 5-0 με τον Τάσο Σωτηρόπουλο Το τελικό 5-1, στο 91΄ ο Ψαρράκος

Διαιτητής : Δ. ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Γεωργούλης, Λίτι, Μάρκου, Β. Σκάζας, Απ. Νακελλάρης, Β. Νακελλάρης (73′ Απ. Παπαχριστόπουλος), Ψαρράκος, Σαρμάς, Τσαούσης, Δημόπουλος.

Θύελλα Αιγείρας – Πετεινοί 0 - 3

10η αγωνιστική

15:00 γήπεδο Αιγείρας

Τη δέκατη συνεχόμενη ήττα της υπέστη εντός έδρα η Αιγείρα από τη μαχητική ομάδα των Πετεινών. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 από το 12ο λεπτό του αγώνα σκορ που παρέμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Αιγείρα δεν μπόρεσε να απειλήσει τους αντιπάλους και να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με ένα γκολ. Απεναντίας στο 50΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σκάζας και οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων πάλι δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ, που δεν άργησαν να έρθουν το δεύτερο στο 85’ και το τρίτο στο 90’ αφήνοντας την πικρή γεύση της ήττας στους γηπεδούχους.

Διαιτητής : Ν. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ

Λάιζμεν: Β. ΜΑΡΔΑΣ – Π. ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Αγγ. Σκάζας, Λίτι, Β. Σκάζας, Γεωργούλης, Β. Νακελλάρης, Απ. Νακελλάρης, Απ. Παπαχριστόπουλος, Σαρμάς, Τσαούσης, Μαραγκόπουλος

Αιγείρα-Αετός Πατρών 1-3

9η αγωνιστική 24-11-2013

Διαιτητής : ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

Λάιζμεν: ΚΟΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Παιχνίδι κάτω από χειμωνιάτικο καιρό και βροχή δυσκόλεψε για άλλη μια φορά την αιγείορα αφού οι φιλοξονούμενοι από το πρώτο κιόλας λεπ[το προηγήθηκαν με 1-0. Προσπάθησαν οι παίκτες της Αιγείρας στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι στο 58΄διπλασίασαν τα τέρματά τους. Οι παίκτες της Αιγείρας αντέδρασαν αναβάζοντας την απόδοσή τους και πέτυχαν στο 82΄το 1-2. Ακολούθησαν πολλές φάσεις μπροστά στην εστία των φιλοξενουμένων αλλά ο τερματοφύλακας του Αετού με πολύ καλή απόδοση δεν επέτρεψε την παραβίαση την παραβίαση της εστίας του. Αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι στο 87’, πέτυχαν το τελικό 1-3.

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Ψαρράκος, Λίτι, Δημόπουλος, Μαραγκόπουλος, Β. Σκάζας, Απ. Νακελλάρης, Β. Νακελλάρης, Απ. Παπαχριστόπουλος (80′ Αγγ. ΣκάζαςΟ, Τσαούσης, Σαρμάς (60′ Γεωργούλης).

Φωστήρας-Αιγείρα 3-0

8η αγωνιστική 16-11-2013

15:00 γήπεδο Οβρυάς

Διαιτητής : ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Λάιζμεν: ΓΙΑΡΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ - ΝΙΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Nτέρμπι ουραγών με νικητή το Φωστήρα Οβρυάς και μεγάλη χαμένη την Αιγείρα.

Στην όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος και η ομάδα της Αιγείρας δεν έχει κάνει ούτςε μια νίκη. Η νέα ήττα από το Φωστήρα με σκορ 3-0, κάνει το κλίμα πιο βαρύ σε παίκτες τεχνική ηγεσία και φιλάθλους.

σημειώνοντας έτσι την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα, ενώ αντίθετα η ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας είναι πλέον χωρίς βαθμό μετά από 8 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν εύκολα δυο γκολ ατο πρώτο ημίχρονο και τριπλασίασαν τα τέρματά τους στο β΄ μέρος. Η παραμονή της Αιγείρας στη ζώνη του υποβιβασμού, δημιουργεί αρνητικό κλίμα και ψυχολογία σε όλους.

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Β. Νακελλάρης (81′ Απ. Νακελλάρης), Τσαούσης (63′ Λίτι), Δημόπουλος, Καγιάς (46′ Β. Σκάζας), Μαργκόπουλος, Φράγκος, Σαρμάς, Ψαρράκος, Ροβήλος, Απ. Παπαχριστόπουλος,