14 Α.Ε. ΑΙΓΙΟΥ 0

Αστέρας Τέμενης-Αιγείρα 2-0

10η Αγωνιστική

Κυριακή 06-01-2013, 15:00, γήπεδο Τέμενης

Δεν τα κατάφερε η ομάδα της Αιγείρας ν’ αποσπάσει τουλάχιστον το μικρότερο θετικό αποτέλεσμα, παρουσιάστηκε πολύ κατώτερη του αναμενόμενου και έτσι μοιραία γνώρισε την ήττα από μια ομάδα που εμφάνισε την καλύτερη αγωνιστική εικόνα της.

Όλο το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να επιτυγχάνουν το 1-0 στο 39΄και στο 41’ το 2-0πυ ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής Κ.ΤΣΟΥΓΚΡΑΝΗΣ

Αιγείρα-Καλάβρυτα 1-1

9η Αγωνιστική

Έπρεπε μα φτάσει το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα για να καταφέρει η ο μάδα του Τσιπουλάκου να ισοφαρίσει τα αγωνιστικά Καλάβρυτα.

Αγωνιστικά η ομάδα της Αιγείρας δεν μπόρεσε να ξεπεράσει σε όλο τον αγώνα την αμυντική γραμμή των Καλαβρύτων που γνώριζαν την αξία του μόνιμου σκόρερ Λάππα και τον είχαν πάντα σε στενό μαρκάρισμα και έτσι η Αιγείρα δεν μπόρεσε να αναπτύξει παιχνίδι στο κέντρο και έξω από την περιοχή των φιλοξενουμένων.

Οι φιλοξενούμενοι, είχαν δυο μεγάλες ευκαιρίες να πετύχουν το δεύτερο γκολ και να εξασφαλίσουν το τρίποντο αλλά δεν τα κατάφεραν και στο 93’ ο Προκ. Σταυρόπουλος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Αναγέννηση/Αίας-Αιγείρα 3-5

8η Αγωνιστική

Η πρώτη εμφάνιση του Τσιπουλάκου ως προπονητή της Αιγείρας έφερε νέο αέρα στους παίκτες της ομάδας που πραγματοποίησαν μια εξαιρετική εμφάνιση σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ στο γήπεδο της Αβύθου.

Στη διάρκεια του αγώνα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11΄ ο Λάππας ισοφάρισε σε1-1 για την Αιγείρα στο 23’, η Αναγέννηση στο 37΄προηγήθηκε με 2-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο 48΄με τον Απ. Νακελάρη Στη συνέχεια ο Λάμα στο 60′ έβαλε μπροστά στο σκορ την Αιγείρα με 3-2 . Στο 65’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 3-3 . μετά από αυτό σημείο η συνέχεια ανήκε στην Αιγείρα που πέτυχε με το Λάππα στο 73΄το 3-4 και το Ροβήλο στο 84΄να διαμορφώνει το τελικό σκορ 3-5.