ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ

Αιγείρα-Πατρέας 1-2

10-11-2013

7η Αγωνιστική

Προσπάθησε η ομάδα της Αιγείρας να βρει το ρυθμό της παρά τη άσχημη ψυχολογία των παικτών μετά από έξι συνεχόμενες βαριές ήττες, αλλά ήταν άτυχη και σε αυτό το παιχνίδι. Η ομάδα του Γιώργου Σπανού προηγήθηκε στο σκορ με κτύπημα φάουλ του Ψαρράκου στο 15΄, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα του πρώτου μέρους δέχθηκε την ισοφάριση.

Στην επανάληψη χωρίς αντίσταση παραδόθηκε στην πίεση του Πατρέα και στο 64’ δέχθηκε γκολ από τους φιλοξενούμενους. Το διαμορφωμένο σκορ 1-2 υπερ του πατρεά ήταν και το τελικό. Άλλο ένα αρνητικό αποτέλεσμα που αποκάρδιωσε παίκτες και φιλάθλους.

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Β. Νακελλάρης, Τσαούσης, Δημόπουλος, Ψαρράκος, Μαραγκόπουλος, Καγιάς, Σαρμάς (65′ Γεωργούλης), Απ. Νακελλάρης, Ροβήλος, Απ. Παπαχριστόπουλος (78′ Λίτι)

Άρης Πατρών-Αιγείρα 7-1

03-11-2013

6η Αγωνιστική

Επτά φορές οδηγήθηκε στη σέντρα η ομάδα της Αιγείρας στον εκτός έδρας αγώνα από τον Άρη Πατρών. Από την αρχή του αγώνα η ομάδα του Γιώργου Σπανού δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει αμυντικά τους πολύ δραστήριους γηπεδούχους που κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να προηγηθούν με 3-0. Με την έναρξη του αγώνα η Αιγείρα κατάφερε να πετύχει στο 46΄γκολ με το Γιώργο Τσαούσης διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-1. Η συνέχεια του αγώνα ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που φιλοδώρησαν την Αιγείρα με άλλα τέσσερα γκολ γράφοντας το 7-1.

Αιγείρα: Κούγιας, Γεωργούλης, Β. Νακελλάρης, Μαραγκόπουλος, Καγιάς, Σαρμάς (55′ Σωτηρόπουλος), Ψαρράκος, Λίτι, Απ. Παπαχριστόπουλος (78′ Θεοδωρόπουλος), Απ. Νακελλάρης, Τσαούσης.

Αιγείρα-Αχιλλέας Καμαρών 2-6

5η Αγωνιστική

27-10-2013

Μισή ντουζίνα ΓΚΟΛ δέχθηκε η ομάδα της Αιγείρας στην έδρα της από την ομάδα του Αχιλλέα Καμαρών. Η πέμπτη συνεχόμενη ήττα απόρροια της κακής ψυχολογίας και της πολύ κακής εμφάνισης με το βαρύ σκορ 6-2 άρχισε και προβληματίζει τους πάντες. Τα γκολ της Αιγείρας πέτυχαν ο Ψαρράκος στο 54’ μειώνοντας σε 1-4 και στο 68’ ο Τσαούσης μειώνοντας σε 2-5. Κάτι φταίει και αυτό το πρόβλημα πολύ γρήγορα πρέπει να το εύρουν οι υπεύθυνοι της ομάδας.

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Ψαρράκος, Γεωργούλης, Β. Νακελλάρης (66′ Λίτι), Β. Σκάζας (58′ Σαρμάς), Καγιάς, Φράγκος, Ροβήλος, Τσαούσης, Απ. Νακελλάρης, Απ. Παπαχριστόπουλος (77′ Αγγ. Σκάζας). Πήγασος Μπεγουλακίου-Αιγείρα 2-1

4η αγωνιστική

20-10-2013

Αποφασισμένοι οι γηπεδούχοι να καθαρίσουν το παιχνίδι, μπήκαν δυνατά και κατάφεραν στο πρώτο ημίωρο να προηγηθούν με 2-0 σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη η ομάδα της Αιγείρας έδειξε σημάδια ανάκαμψης και κατάφερε στο 59΄με τον Ηλία Ροβήρο απο στημένη φάση. Αλλά εκεί έμεινε η όλη προσπάθεια των παικτών που έφυγαν με την τέταρτη συνεχόμενη ήητατα τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Ψαρράκος, Β. Νακελλάρης, Φράγκος (27′ Λίτι), Σκαζάς, Σαρμάς (40′ Δημόπουλος), Απ. Νακελλάρης, Γεωργούλης (58′ Απ. Παπαχριστόπουλος), Ροβήλος, Σωτηρόπουλος, Τσαούσης.

Απόλλων Αιγίου-Αιγείρα 1-0

3η αγωνιστική

12-10-2013

Άντεξε 85 λεπτά η ομάδα της Αιγείρας στην πίεση των γηπεδούχων. Το γκολ της νίκης πέτυχαν εν μέσω πανηγυρισμών οι γηπεδούχοι στο 86΄ απογοητεύοντας παίκτες και τεχνικούς της Αιγείρας που πίστεψαν ότι μπορούσαν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Ψαρράκος, Β. Νακελλάρης, Σαρμάς, Φράγκος, Μαραγκόπουλος, Γεωργούλης, Β. Σκάζας (61′ Αγγ. Σκάζας), Απ. Παπαχριστόπουλος (68′ Δημόπουλος), Ροβήλος, Τσαούσης (80′ Σωτηρόπουλος).