ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ 0

Αιγείρα-Αιγεύς-Άρης 0-4

2η αγωνιστική

06-10-2013, γήπεδο Αιγείρας

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Αιγείρας με βαρύ σκορ 0-4, προβληματίζει την τεχνική ηγεσία, παράγοντες και παίκτες της ομάδας του Γ. Σπανού. Από το πρώτο ημίχρονο φάνηκαν οι αδυναμίες ιδιαίτερα στην άμυνα των γηπεδούχων που τις εκμεταλεύτηκαν δεόντως οι φιλοξενούμενοι. Η Αιγείρα δέχτηκε πολύ νωρίς το γκολ μόλις στο 14’ αλλά δεν κατάφερε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να ισοφαρίσει και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Η πλήρης κατάρρευση για τους γηπεδούχους ήρθε όταν δέχθηκαν δεύτερο γκολ στο 60΄με ένα φοβερό σουτ πολύ έξω από την περιοχή που κρέμασε τον τερματοφύλακα της Αιγείρας

Ακολούθως οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν πλήρως στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχαν άλλα δυο γκολ παίρνοντας μια θριαμβευτική εκτός έδρα νίκη με 4-0. Η ομάδα της Αιγείρας πρέπει γρήγορα να συνέλθει από τα δυο συνεχόμενα παιχνίδια «εφιάλτες» να ξυπνήσει και να βρεθεί πάλι στο δρόμο των επιτυχιών.

Διαιτητής ΤΣΟΥΓΚΡΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Αιγείρα ( Γ. Σπανός): Κούγιας (30΄ λ.τ. Τσαπικούνης), Ψαρράκος, Β. Νακελλάρης, Μαραγκόπουλος, Φράγκος, Σωτηρόπουλος (52΄ Σκάζας), Τσαούσης, Απ. Νακελλάρης, Σαρμάς (81΄ Δημόπουλος), Ροβήλος, Απ. Παπαχριστόπουλος.

Αρόη - Αιγείρας 6 - 0

1η αγωνιστική

29-09-2013, γήπ. “Κ. ΖΑΡΡΑΣ”

Η παρθενική εμφάνιση της Αιγείρας στο πρωτάθλημα της νέας κατηγορίας επισκιάστηκε από μια ταπεινωτική ήττα με σκορ 6-0 εκτός έδρας. Οι γηπεδούχου κατάφεραν να προηγηθούν με τρια γκολ στο πρώτο ημίχρονο . Η ομάδα της Αιγείρας κυριολεκτικά παρέλυσε και δέχθηκε άλλα τρια γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαιτητής ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

Αιγείρα (Γ. Σπανός): Κούγιας, Ψαρράκος, Παναγιωτόπουλος (46΄ Λουκάτος), Φράγκος, Μαμάκης, Σαρμάς (46΄ Γ. Παπαχριστόπουλος), Μαραγκόπουλος (75΄ Παππάς), Β. Νακελλάρης, Απ. Νακελλάρης, Ροβήλος, Απ. Παπαχριστόπουλος.