ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΙΑΔΑ 23

ΑΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 7

Αναγέννηση Πατρών - Ακράτα 3-2

27-04-2013, 17:00, γήπεδο Ζαρουχλεΐκων

Με την 6η θέση στο βαθμολογικό πίνακα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις η ομάδα της Ακράτας στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας, χάνοντας 3-2 από την Πρωταθλήτρια της Α’ Κατηγορίας Αναγέννηση Πατρών.

Οι πρωτασθλητές και γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο(23΄) με 1-0 και στις αρχές του 2ου ημιχρόνου να διαμορφώσουν στο 47΄το 2-0. Η ομάδα της Ακράτας ανεβάζοντας την απόδοσή της κατάφερε να μειώσει στο 51΄ με τον Ανωγιάτη σε 1-2 και στο 72’ να ισοφαρίσει με τον Αναγνωστόπουλο σε 2-2 που μπει ως αλλαγή. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο (93΄) τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας το έναυσμα των πανηγυρισμών και της φιέστας των γηπεδούχων για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Διαιτητής: Γ. ΜΠΕΖΕΡΙΑΝΟΣ

Ακράτα: Βασιλακόπουλος (77′ Κρικέτος), Κλ. Χοτζαλάρι, Παππάς, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος (87′ Μάρκου), Μεντής, Παράνομος, Σωτηρόπουλος, Ν. Χοτζαλάρι, Ανωγιάτης (55′ Αναγνωστόπουλος), Μπαμπίλης.

Ακράτα - Δαβουρλής 2- 0

20-04-2013,17:00, γήπεδο Ακράτας

Άλλη μια καθαρή νίκη(100η στα πρωταθλήματα της Α΄Κατηγορίας) επί του Δαβουρλή ’92 με σκορ 2-0, έδωσε ένα ακόμα τρίποντο στην αδιάφορη βαθμολογικά ομάδα της Ακράτας.

Η Ακράτα που ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, προηγήθηκε με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο με γκολ του Νάρντι Χοτζαλάρι στο 9’ και του Αγγελου Μπαμπίλη στο 27’.

Διαιτητής: ΧΡ. ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

Ακράτα: Βασιλακόπουλος, Κλ. Χοτζαλάρι, Παππάς, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος (73′ Σωτηρόπουλος), Μεντής, Παράνομος, Λαλαής, Μπαμπίλης (85′ Ζαφειρόπουλος), Ν. Χοτζαλάρι, Οικονομόπουλος (65′ Χασάμπαλης).

Περιβόλα - Ακράτα 1- 0

17-04-2013 17:00 ΕΠΣΑ "Α.Κάνιστρας"

Νίκη σωτήρια για τους γηπεδούχους που παραμένουν και μαθηματικά στην Α΄ κατηγορία.

Ο Αγώνας μπορεί να χαρακτηριστεί ως αγώνας ρουτίνας για την Ακράτα αφού δεν διεκδικούσε πλέον κάτι αξιόλογο. Οι γηπεδούχοι με την ισοπαλία εκτός στον πρώτο γύρο διεκδίκησαν την νίκη και το κατάφεραν πολύ νωρίς στο 13 του πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα της Ακράτας ανέβασε το ρυθμό της και θα μπορούσε να είχε φύγει με άλλο αποτέλεσμα αν ο διαιτητής έδινε πέναλτι στο 43’ σε ανατροπή του ανωγιάτη και όχι κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής :ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Ακράτα: Βασιλακόπουλος, Ν. Χοτζαλάρι, Παππάς, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος, Λαλαής, Παράνομος, Μιχαλόπουλος (75′ Μάρκου), Ν. Χοτζαλάρι, Ανωγιάτης (46′ λ.τ. Σωτηρόπουλος), Μπαμπίλης (84′ Ζαφειρόπουλος).

Ακράτα - Θύελλα Σκιαδά 3- 1

13-04-2013 17:00 Ακράτας

Την μετριότητα του παιχνιδιού κατάφερε να ανατρέψει ο Ανωγίατης (29’, 89’, 92’) με τα τρία γκολ που πέτυχε και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι παρά του ότι καίγονταν για τη νίκη και την εξασφάλιση της παραμονής τους στη κατηγορία δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα παρά του ότι κατάφεραν μανα προηγηούν στο 12’ του πρώτου μέρους.

Διαιτητής : Γ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Ακράτα: Βασιλακόπουλος, Κλ. Χοτζαλάρι, Παππάς (80’ Μάρκου), Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος (68’ Οικονομόπουλος), Μεντής, Παράνομος, Λαλαής, Ν. Χοτζαλάρι, Ανωγιάτης, Μπαμπίλης (85’ Σωτηρόπουλος).