Loading...

Κατηγορίες

Παρασκευή 28 Φεβ 2014

2η αγωνιστική

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου Διασυλλογικού Τουρνουά U15 το διήμερο 8-9/2 πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω αγώνες.

ΑΕΠ Ολυμπιάδα – Απόλλων Πάτρας 54 – 75

Το Σάββατο στις 16.00 στο Κλειστό της Ολυμπιάδας πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ΑΕΠ Ολυμπιάς – Απόλλων Πάτρας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά για την Ολυμπιάδα που αιφνιδίασε τον Απόλλωνα και κατάφερε να προηγηθεί με 23-11 στο 1ο δεκάλεπτο.

Στο 2ο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού αντιστράφηκε πλήρως και ο Απόλλωνας με επιμέρους σκορ 14-27 έκλεισε το ημίχρονο με ένα πόντο διαφορά 37-38.

Στο 3ο δεκάλεπτο η Ολυμπιάδα κατάφερε να περιορίσει το ρυθμό του Απόλλωνα και να διατηρηθεί κοντά στο σκορ κλείνοντας το δεκάλεπτο στο -5, δηλαδή με σκορ 48-53.

Παρόμοια εικόνα στο 4ο δεκάλεπτο όπου ο Απόλλωνας διεύρυνε τη διαφορά στο +11 με τελικό σκορ 64-75.

Σχόλιο προπονητή Απόλλωνα για τον αγώνα: Πολύ καλή εμφάνιση για Σπυράκο και Μαστρογιαννόπουλο του Απόλλωνα χωρίς να υστερήσει κανένας από αυτούς που αγωνίστηκαν καθώς υπερέβαλαν όλοι εαυτούς και ανέτρεψαν άμεσα το κακό ξεκίνημα του 1ου δεκαλέπτου.

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 37-38 (14-27), 48-53 (11-15), 64-75 (16-22)

Απόλλων Πάτρας (Μπαζίνας Γιάννης): Γκίκας Σ., Μαστρογιαννόπουλος Σ. 25(3), Μπακόπουλος Α. 5(1), Χρονόπουλος Α. 2, Χουλιάρας Γ. 4, Σακελλαρόπουλος Π. 16, Μητρόπουλος Θ., Γεωργοβασιλόπουλος Χ., Σπυράκος Χ. 23.

ΑΟ Αχαγιά 82 – Αίαντας ΑΣΑΑ 38 – 70

Με το ροζ φύλλο αγώνα γύρισαν από την Αχαγιά οι παίκτες του Αίαντα αφού νίκησαν 38-70 την ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου Διασυλλογικού Τουρνουά U15.

Οι παίκτες του Αίαντα μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά στον αγώνα και με ένα σερί 10-0 στο πρώτο πεντάλεπτο ξεκαθάρισε ποιος έχει το πάνω χέρι στο αγώνα. Ίδια εικόνα και στο υπόλοιπο μισό και το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 16-4.

Στο 2ο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού ήταν παρόμοια και ένα επιμέρους σκορ 16-8 οι παίκτες του Αίαντα έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 32-12.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι παίκτες της Αχαγιάς ισορρόπησαν το παιχνίδι και έτσι το δεκάλεπτο έκλεισε με 50-26.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αίαντα διεύρυναν τη διαφορά στο σκορ φτάνοντας στο τελικό 70-38.

Τα δεκάλεπτα:16-4, 32-12 (16-8), 50-26 (18-14), 70-38 (20-12).

Αίαντας ΑΣΑΑ (Τουβάκης Δ.): Ανδρουλάκης Σ. 12, Κουρής Ζ., Δόγκαλης Π. 14, Ανδρουλάκης Θ., Τσάκωνας Ν. 8, Καρυδάκης Ν. 2, Ράγγος Γ., Φραγκισκάτος Κ. 10, Μουρίκης Γ. 10, Κατσίκης Θ. 14.

ΑΟ Αχαγιά 82 (Ρουμανι): Τόκας, Τσακίνης. 1, Παπαζαφείρης, Μπάρκας, Μπρακατσέλος, Γεωργιόπουλος 12, Παναγόπουλος Γ. 3(1), Παναγόπουλος Θ., Καμπούρης, Καλαντζής 5, Σιββας, Λαμπρόπουλος 17.

ΑΕΟ Σπόρτιγκ – ΑΟ Γλαύκος 73 – 32

Στο 3ο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής ο Σπόρτιγκ επικράτησε άνετα του ΑΟ Γλαύκου με σκορ 73-32.

skype: gandroul | XMPP(Jabber): gandroul@im.upatras.gr

(This mail uses UTF-8 Unicode character encoding. In case of viewing problems set the encoding accordingly)

--

Λάβατε αυτό το μήνυμα επειδή έχετε εγγραφεί στην ομάδα 1o Διασυλλογικό Τουρνουά Μπάσκετ u15 των Ομάδων Google.

Για να καταργήσετε την εγγραφή σας από αυτή την ομάδα και να σταματήσετε να λαμβάνετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από αυτή, στείλτε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση dtmu15+unsubscribe@googlegroups.com.

Για να αναρτήσετε κάτι σε αυτήν την ομάδα, αποστείλετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση dtmu15@googlegroups.com.

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου