Τρίτη 11 Φεβ 2014
ΑΟ ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ - Σούπερ Β’ Κατηγορία ΕΠΣΑ

Αχιλλέας Καμαρών-Αιγείρα: 5-1

18η αγωνιστική , 08-02-2014, 15:30 γήπεδο Καμαρών

Εύκολη λεία η ομάδα της Αιγείρας για την ομάδα του Αχιλλέα Καμαρών, που πέτυχε τρια γκολ στο πρώτο ήμίχρον. Στο δεύτερο μέρος ένα πέναλτι για την Αιγείρα που το μετέτρεψε σε γκολ ο Ψαρράκος στο 47 δεν ήταν το εμπόδιο για τους γηπεδούχοτυυς να πετύχουν ακόμα δυο γκολ και ν απάρτουν μια εύκολη νίκη.

Διαιτητής ΝΙΚ. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ

Η αρχική ενδεκάδα της Αιγείρας: Τσαπικούνης, Β. Νακελλάρης, Μάρκου, Β. Σκάζας, Κ. Δημόπουλος, Ψαρράκος, Απ. Νακελλάρης, Γεωργούλης, Απ. Παπαχριστόπουλος, Λίτι, Γ. Παπαχριστόπουλος.

Αιγείρα-Πήγασος Μπεγουλακίου 0-3

17η αγωνιστική 02-02-2014, 15:30, γήπεδο Αιγείρας

Ένα ημίχρονο κράτησε η άμυνα της αιγείρας χωρίς να δεχθεί γκολ αλλά ούτε κασι να πετύχη ένα. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι στο 46’ ανοιξαν το σκορ και μέσα στα επόμενα 20 λεπτά πέτυχαν άλλ αδυο τέρματα εξασφαλίζοντας το τρίποντο.

Διαιτητής ΑΛΕΞ. ΚΑΜΖΟΛΑΣ

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Β. Νακελλάρης, Μάρκου, Β. Σκάζας, Ανδρ. Δημόπουλος, Ψαρράκος, Μαραγκόπουλος, Απ. Νακελλάρης, Γεωργούλης (54′ Λίτι), Κ. Δημόπουλος (77′ Αγγ. Σκάζας), Γ. Παπαχριστόπουλος (68′ Παππάς).

Αιγείρα-Απόλλων Αιγίου 0-0

16η αγωνιστική, 26-01-2014 15:00 γήπεδο Αιγείρας

Τον πρώτο της βαθμό κατάφερε η ομάδα της Αιγείρας στην έδρα της απέναντι στον Απόλλωνα Αιγίου. Για άλλη μια φορά ο σταρ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο τερματοφύλακας της Αιγείρας Τσαπικούνης που είπε όχι σε πολύ επικίνδυνα σουτ των φιλοξενούμενων. Πάντως και ο Απόλλωνας υποτίμησε και θεώρησε εύκολη την νίκη απέναντι σε μια ομάδα που δεν είχε πάρει βαθμό. Η μεγάλη επίθεση που εξαπέλυσαν οι φιλοξενούμενοι ανάγκασαν τους αμυνόμενους να πέσουν σε πολλά φάουλ καιτο αποτέλεσμα ήταν να αποβληθεί ο Ηλίας Σαρμάς στο 84’. Αλλά η Αιγείρα ήθελε ένα αποτέλεσμα θετικό. Πάλεψε και το πήρε, έστω και στην έδρα της , έτσι για την τιμή των όπλων.

Διαιτητής ΓΕΩΡΓΙΑ ΝΤΑΒΛΑ, Λάιζμεν: Π. ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ – Γ. ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Β. Νακελλάρης, Μάρκου, Β. Σκάζας, Μαραγκόπουλος, Ψαρράκος, Απ. Νακελλάρης, Απ. Παπαχριστόπουλος (73′ Γεωργούλης), Γ. Παπαχριστόπουλος (81′ Αγγ. Σκάζας), Κ. Δημόπουλος, Λίτι (46′ Σαρμάς)

Αιγιέας/Αρης-Αιγείρα 1-0

15η αγωνιστική, 18-01-2014,15:00 γήπεδο Βαλιμίτικων

Βυθίστηκε στην απελπισία η ομάδα της Αιγείρας, χάνοντας και αυτή την Κυριακή μονο με 1-0 χάρις στον φορμαρισμένο τερματοφύλασκα Τσαπικούνη που απεσόβησε αρκετά γκόλ σε επικίνδυνα σουτ των γηπεδούχων.

Διαιτητής Κ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Λάιζμεν: ΑΘ. ΚΟΜΝΗΝΟΣ – Κ. ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

Αιγείρα: Τσαπικούνης, Β. Νακελλάρης, Μάρκου, Β. Σκάζας, Ανδρ. Δημόπουλος (50′ Τσεκούρας), Γεωργούλης (72′ Μανωλόπουλος), Ψαρράκος, Απ. Νακελλάρης, Γ. Παπαχριστόπουλος, Αγγ. Σκάζας (24′ Λίτι), Απ. Παπαχριστόπουλος.