ΑΡΗΣ ΚΟΥΝΙΝΑΣ 6 9

ΔΙΑΚΟΠΤΟ 3 10

Διακοπτό -Αναγέννηση-Αίας 5-0

10η αγωνιστική 08-12-2013 - 15:00 γήπεδο Ζαχλωριτίκων

Στο γήπεδο των Ζαχλωριτίκων η ομάδα του Α.Ο.Διακοπτού εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων απέναντι στον πρωτοπόρο Αίιαντα σε ένα κατά διαστήματα καλό ποδοσφαιρικό θέαμα και γνώρισε τη συντριβή με 5-0 χωρίς να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση.

Γκολ: 27'Χριστοπουλος,35'Ζαππης,42',90'Τσεντζος,61'Κατσαρελιας

Διαιτητής: ΔΙΟΝ. Σ ΒΑΒΙΛΗΣ

Διακοπτό: Ρουφογαλης, Θεοφυλακτοπουλος, Παπαργυρης, Αβραμοπουλος, Λιβας, Καραισκος Β., Αναστασοπουλος, Μυλωνας, Νικολοπουλος, Αλευριτης, Σιντελης

Δρέπανο-Διακοπτό 1-2

9η αγωνιστική 30-11-2013 - 15:00 γήπεδο Δρεπάνου

Την πρώτη της νίκη, μετά από οκτώ συνεχόμενες ήττες, πέτυχε η ομάδα του Διακοπτού και μάλιστα εκτός έδρας νικώντας το Δρέπανο με 2-1,

Γκολ: Το 1-0 από το Διακοπτό στο 37΄ με τον ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗ , στο 55΄ η ισοφάριση σε 1-1 από τους γηπεδούχους με τον Π. ΧΑΛΚΙΔΗ και στο 70΄το 1-2 από το Διακοπτό

Διαιτητής: Δ. ΚΑΡΓΑΚΟΣ

Λάϊζμεν: ΜΙΧ. ΨΙΜΑΡΝΗΣ – Ι.ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ, Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, Δ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ (67΄ Ι. ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ), Π. ΜΥΛΩΝΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ, ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ ( 89΄ ΑΝΤΩΝ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ), Ν. ΑΛΕΥΡΙΤΗΣ

Διακοπτό – Ζήρεια ΤΑΔ΄93 0-3

8η αγωνιστική 23-11-2013 - 15:00 γήπεδο Ζαχλωριτίκων

Η όγδοη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Διακοπτού, που προσπαθεί να σταθεροποιήσει το ρόστερ της για μια μελλοντική αγωνιστική ανάκαμψη.

Γκολ: Στο πρώτο ημίχρονο το 0-1 από τον ΟΔΥΣΣΕΑ ΠΕΝΤΑΓΙΩΤΗ, και στην επανάληψη με δυο συνεχόμενα τέρματα ο Ι. ΑΛΕΞΙΟΥ στο 50΄και στο 60΄ διαμόρφωσε το 0-3 υπερ των φιλοξενουμένων.

Διαιτητής: ΧΡ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Λάϊζμεν: Ι. ΤΟΠΑΛΗΣ – ΝΑΝΤΙΑ ΤΣΟΤΣΙΣΒΙΛΙ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ, Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, Κ. ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, Δ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, Π. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ Γ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ) , Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ( 63΄ ΑΝΤΩΝ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ), ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, Π. ΜΥΛΩΝΑΣ (46΄ Γ. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ), ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ, ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ

Διακοπτό – Λύκοι Αιγιάλειας 2-5

7η αγωνιστική 16-11-2013 - 15:00 γήπεδο Ζαχλωριτίκων

Έβδομη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Διακοπτού. που προσπαθεί να σταθεροποιήσει το ρόστερ της για μια μελλοντική αγωνιστική ανάκαμψη.

Διαιτητής: Ν. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ

Λάϊζμεν: Β. ΜΑΡΔΑΣ – ΣΠ. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ, Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, Κ. ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, Ι. ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ( 36΄ ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ), Π. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, Π. ΜΥΛΩΝΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ, ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ

Δόξα Ελαιώνα-Διακοπτό 5-1

6η αγωνιστική 09-11-2013 - 15:00 γήπεδο Ροδιάς

Με τέσσερα συνεχόμενα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Δόξα Ελαιώνα δεν άφησε κανένα περιθώριο ανάσας στους γείτονές της που για την 6η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας δεν έχουν καταφέρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Γκολ: Ο Χρ. Μανέτας στο 9’, ο πρώην παίκτης του Διακοπτού Αργύρη Χριστόπουλου πέτυχε χατ τρικ στο 15΄, 32΄ και 80΄ και ο Π. Αλεξόπουλος στο 26’. Το γκολ της τιμής πέτυχε ο Π. Μυλωνάς στο 59΄.

Διαιτητής:ΑΘ. ΚΟΜΝΗΝΟΣ

Λάϊζμεν: Ν. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟς – Δ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, ΑΝΔΡ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ , Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, Ι. ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ( 46΄ Π. ΜΥΛΩΝΑΣ), ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ, ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ (46΄Κ. ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ) , Π. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ (46΄Δ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ), ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ

Διακοπτό-Αργυρά Πατρών 0-5

5η αγωνιστική 03-11-2013 - 15:00 γήπεδο Ζαχλωριτίκων

Δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην πρωτοπόρο του φετινού πρωταθλήματος και παρά την καλή προσπάθεια των γηπεδούχων οι φιλοξενούμενοι ήσαν πιο δυναμικοί , τεχνικά καταρτισμένοι και εύκολα έφταναν στο γκολ

Γκολ: Ο Ανδρ. Λιβανος με δυο γκολ στο 26’ και στο 35’ του πρώτου ημιχρόνου έδωσε την ψυχολογία του νικητή στους συμπαίκτες του και στο β΄μέρος του αγώνα τα Αργυρά, στο 48΄ με το Β. Λάγιο, στο 62΄ με το Λεων. Μανούσο και στο 79’ με το Κ. Ασημακόπουλο κατάφεραν μια θριαμβευτική νίκη.

Διαιτητής:Κ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Λάϊζμεν: ΑΝΤΩΝ. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ – Π. ΨΙΜΑΡΝΗΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ , Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, , ΑΝΤΩΝ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ (46΄ ΑΝΔΡ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ), ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ , , Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ (46΄Δ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ), ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ, ΑΘ. ΦΕΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ(46΄Ι. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ), Κ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ (46΄Γ. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ)

Σπάρτακος-Διακοπτό 3-1

4η αγωνιστική 27-10-2013 - 12:30 γήπεδο Ρίου

Το πρώτο μέρος του αγώνα ανήκει στην ομάδα του Διακοπτού που με γκολ του Τρύφωνα Λίβα στο 26΄ διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου . Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, το Διακοπτό θα μπορούσε να είχε πετύχει δύο ακόμη γκολ, ωστόσο η αστοχία των παικτών δεν άλλαξε το σκορ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι με ένα γρήγορο γκολ στο 47΄ ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 1-1 και από εκείνο το χρονικό σημείο αναθαρρώντας κατάφεραν να περιορίσουν την επιθετικότητα των φιλοξενουμένων κλείνοντάς τους σε παθητική άμυνα με αποτέλεσμα ο Σπάρτακος να κάνει το 2-1 στο 68΄, φάση για την οποία οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ως οφσάιντ. Ακολούθως το Διακοπτό έφτασε κοντά στην ισοφάριση χάνοντας κλασσική ευκαιρία στο 73΄ Αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το 3-1 στο 85΄ επιτυγχάνοντας την ολική ανατροπή του σκορ του πρώτου ημιχρόνου κερδίζοντας επάξια το τρίποντο.

Διαιτητής:Γ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

Λάϊζμεν: Ν. ΤΡΙΓΚΑΣ – ΧΡ. ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΧ. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ , Ι. ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Π. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, , ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ , Π. ΜΥΛΩΝΑΣ( 70΄ Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ), Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ (80΄ ΑΝΤΩΝ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ), ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ.

Διακοπτό-Μελίσσια 0-4

3η αγωνιστική 20-10-2013 - 16:00 γήπεδο Ζαχλωριτίκων

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Διακοπτού από την ομάδα των Μελισσίων με 0-4 , δημιουργεί την ανάγκη μιας μεγάλης προσπάθειας με πολύ δουλειά για να μπορέσει να βρεθεί η χημεία ανάμεσα στους παίκτες για μια καλύτερη πορεία στο πρωτάθλημα αυτής της νέςα κατηγορίας.

Γκολ: στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκορ 2-0, στο 13΄ και τ στο 25΄. Στην επανάληψη στο 48’ στο 62’ γράφτηκε μια μεγάλη νίκη για τα Μελίσσια.

Λάϊζμεν: ΑΝΔΡ. ΜΑΡΓΩΝΗΣ – Κ. ΤΣΙΡΙΝΗΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Ι. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, Γ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ, Κ. ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, , Π. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, , ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ ΑΝΤΩΝ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ) , , Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ, ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ ΑΘ. (52΄ ΑΘ. ΦΕΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ).

Διακοπτό-Ζαβλάνι 0-3

2η αγωνιστική 13-10-2013 - 16:00 γήπεδο Ζαχλωριτίκων

Άνετη νίκη για την έμπειρη ομάδα του Ζαβλανίου με σκορ 3-0 επί της νεοφώτιστης ομάδας του Διακοπτού που δικαιολογείται πλήρως, λόγω διαφοράς δυναμικότητας του ρόστερ των ομάδων .

Γκολ: το 1-0 στο 22 το 0-2 στο 39΄ και το 0-3 στο 90΄ σκορ 3-0. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από δυο σοβαρούς τραυματισμούς παικτών του Ζαβλανίου που διακομίστηκαν στο Νοσοκομείο Αιγίου ο ένας με σπασμένο δάκτυλο ποδιού και ο άλλος με χτύπημα στον λαιμό (του κόπηκε η ανάσα) και αιμορραγία στο νοσοκομείου Ρίου.

Διαιτητής:Κ. ΓΙΑΣΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Λάϊζμεν: ΑΓΓ. ΜΠΡΑΒΟΣ – Π. ΨΙΜΑΡΝΗΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ, Ι. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ (64΄ Γ. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ), Ι. ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ( 83΄ Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ), Π. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ, , , ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ( 78΄Γ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ), ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ. ΣΥΝΤΕΛΗΣ, ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ. Ν. ΑΛΕΥΡΙΤΗΣ

Αστέρας Τέμενης-Διακοπτό 8-0

1η αγωνιστική 05-10-2013 - 16:00 γήπεδο Τέμενης

Πραγματικός βομβαρδισμός της εστίας του Διακοπτού από την επέλαση των παικτών του Αστέρα Τέμενης. Ούτε η αλλαγή του πορτιέρο της ομάδας των φιλοξενουμένων δεν κατάφερε να μειώσει την ταπεινωτική ήττα πολύ υπέστησαν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και στην παρθενική εμφάνιση της ομάδας του Διακοπτού στην νέα κατηγορία.

Γκολ: πέντε γκολ από τον στράικερ του αστέρα Ποιλύδωρο Κτσαούνη στο 17΄, 20΄,30΄, 31΄, 44΄, και στο 5΄, 19’, 42΄

Διαιτητής:ΔΙΟΝ ΒΑΒΙΛΗΣ

Λάϊζμεν: Ι. ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΙΧ. ΨΙΜΑΡΝΗΣ

Διακοπτό: ΑΘ. ΡΟΥΦΟΓΑΛΗΣ (30΄ Ν. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ), Ι. ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Γ. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, Κ. ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΤΩΝ. ΘΕΟΔΟΥΛΗΣ (30΄ΑΝΤ. ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΡΥΦΩΝ ΛΙΒΑΣ, ΑΝΑΣΤ- ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ΑΘ. ΦΕΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ), Β. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, Ν. ΑΛΕΥΡΙΤΗΣ, ΣΩΚΡ. ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ, Π. ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ.

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου