Παρασκευή 14 Μάρ 2014

Με τρομερά παράπονα από τη διαιτησία των Δημάκη - Λεφάκη επέστρεψε η αποστολή του Πήγασου Αιγίου από τα Χανιά, όπου – για την 11η αγωνιστική της Α2 Ανδρών- αντιμετώπισε τον τοπικό Γ.Σ. Η ήττα με 30-27 αποτελεί «έργο» τού απαράδεκτου διαιτητικού διδύμου, που με το έτσι θέλω αφαίρεσαν από την ομάδα του Αιγίου το δικαίωμα να διεκδικήσει μία πολύ μεγάλη νίκη που θα τη διατηρούσε στην κορυφή τού βαθμολογικού πίνακα.

Από πού να αρχίσει και πού να τελειώσει κανείς... Κατακύρωσαν αντικανονικό γκολ των γηπεδούχων σε καθοριστικό σημείο (πατούσε γραμμή ο σκόρερ), απέβαλαν με 3 δίλεπτες από το 4ο δεκάλεπτο το Διαμαντόπουλο, «φόρτωσαν» με δύο δίλεπτες από το 15ο λεπτό τον Πριόβολο, ανέχθηκαν το υπέρμετρα σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων, δεν σφύριζαν βήματα σε παίκτες των Χανίων, σφύριξαν 7(!) πέναλτι σε βάρος του Πήγασου (μόλις δύο υπέρ του), οι δίλεπτες ήταν συνολικά 6-2 υπέρ των γηπεδούχων και κατάφεραν να εκνευρίσουν όλη την αποστολή της αιγιώτικης ομάδας.

Μετά από αυτή την ήττα ο Πήγασος έχασε πολύτιμο έδαφος υποχωρώντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ωστόσο τίποτα δεν έχει κριθεί καθώς απομένει πολύς δρόμος μέχρι το τέλος και όλα μπορούν να συμβούν.

ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 2-2, 5-6, 7-8, 9-9, 10-12, 13-15(ημ.), 16-16, 18-19, 23-21, 25-23, 27-25, 30-27.

ΠΗΓΑΣΟΣ (Κ. Χατζηκωνσταντίνου): Ευαγγελόπουλος, Διαμαντόπουλος, Γεωργίου 5, Μήλας 1, Δεμίρης 3, Πριόβολος 9, Θεοδωρόπουλος 1, Βουγιάνοβιτς 3, Πολίτης 3, Γιούπης 2, Ζάτσε, Πολυδώρου.