Loading...

Κατηγορίες

Δευτέρα 24 Μάρ 2014
Αποστολή εξετελέσθη! Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ «ΤΕΛΙΚΟΥΣ»
Κλίκ για μεγέθυνση

Ακόμη βάζουν… γκολ Πήγασος Αιγίου και Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής κατηγορίας των Ανδρών (35-31). Τα 66 τέρματα που σημειώθηκαν συνολικά αποτελούν την καλύτερη επιθετική συγκομιδή στο φετινό πρωτάθλημα μπροστά και από τα 64 που είχαν επιτευχθεί σε έναν ακόμη αγώνα της αιγιώτικης ομάδας (33-31 με τα Χανιά τη 2η αγωνιστική).

Η ομάδα τού Κώστα Χατζηκωνσταντίνου έδειξε από την αρχή αποφασισμένη να μην επαναλάβει τα λάθη των προηγούμενων αγώνων. Με πρωταγωνιστή τον Κανέλλο Γεωργίου στο 1ο ημίχρονο, που είχε 8 γκολ στις 9 προσπάθειες (!), όλες από θέση δεξιού εξτρέμ, πήρε κεφάλι στο σκορ (12-4 στο 15’ και 21-14 στο ημίχρονο). Το ίδιο σοβαρά μπήκαν και στο 2ο ημίχρονο όπου με τους Θεοδωρόπουλο, Πριόβολο και Vujanovic στην περιφέρεια ήλεγξαν το ρυθμό και κράτησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος. Από την άλλη, η ομάδα των Βριλησσίων δεν απείλησε σε κανένα σημείο τού αγώνα και το τελικό 35-31 ήρθε φυσιολογικά.

Πεντάλεπτα: 4-0, 7-1, 12-4, 14-7, 16-10, 21-14 (ημ.) 22-15, 27-19, 29-22, 31-23, 32-28, 35-31 (τελ)

ΠΗΓΑΣΟΣ: Ευαγγελόπουλος, Πριόβολος 5, Πολίτης 5, Βουγιάνοβιτς 4, Πετρόπουλος, Γιούπης 5, Πολυδώρου, Θεοδωρόπουλος 4, Ζάτσε, Διαμαντόπουλος, Γεωργίου 12, Αλεξόπουλος, Γιαννόπουλος

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Βαμβακάς Π, Λιάλιος Α. 3, Ορκάς 3, Κορμάζος 6, Τσούνης, Νικολακόπουλος 6, Δαμάσκος, Τσολακίδης 1, Καμπούρης, Ντούλιας 1, Τσιβρανίδης, Σταύρου, Αλικάκος 8

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου