Σάββατο 04 Αύγ 2018
Αθλητικά: Σχόλια Ειδήσεις
  • Απίστευτη η Σάκκαρη: Απέκλεισε την Γουίλιαμς! (vid https://twitter.com/twitter/statuses/1025591442578714626). Μεγάλη πρόκριση για την ελληνίδα τενίστρια! Νίκησε 2-0 σετ την Βίνους Γουίλιαμς και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά Σαν Χοσέ .Την εξαιρετική της κατάσταση και το μεγάλο της ταλέντο επιβεβαίωσε η Μαρία Σάκκαρη τα ξημερώματα απέναντι σε μια μεγάλη αντίπαλο. Η Ελληνίδα τενίστρια υποχρέωσε την Βίνους Γουίλιαμς την ήττα με 2-0 σετ (6-4, 7-6(2)) σε 1 ώρα και 44 λεπτά και πήρε την πρόκριση στην ημιτελική φάση του τουρνουά Σαν Χοσέ.
    Εκεί στις 5 τα ξημερώματα της Κυριακής θα αντιμετωπίσει την αμερικανίδα, Ντανιέλ Κόλινς (ν.42) για να πάρει το εισιτήριο στο μεγάλο τελικό.
    Η Κόλινς πέρασε έχοντας απέναντί της την Βικτόρια Αζαρένκα η οποία όμως αποχώρησε τραυματίας με αποτέλεσμα να χάσει και το εισιτήριο.( SPORT-FM.GR)

• Δώνης: Όνειρό μου να προπονήσω τον Παναθηναϊκό. Την ευτυχία του που δουλεύει στον Παναθηναϊκό, έστω και υπό δύσκολες συνθήκες, περιέγραψε ο Γιώργος Δώνης. Τι είπε για τον στόχο της ομάδας, το γήπεδο και τον επιθετικό που αναζητείται. .
  • Δεν τον ήθελε τον Αστέρα!. Κρίμα… Ο Αστέρας έχασε μεγάλες ευκαιρίες στο β’ μέρος (είχε δοκάρι στο α’) με τη Χιμπέρνιαν, παίζοντας με 10 από το 48’, δεν του δόθηκε πέναλτι και στο τέλος έμεινε εκτός Europa League με το 1-1. .
  • «Μαχαιριά» στο 95' και αποκλεισμός για τον Ατρόμητο!. Ο Ατρόμητος βρήκε το γκολ-πρόκριση με την «οβίδα» του Μανούσου στο 80’, αλλά η Ντινάμο Μπρεστ... πάγωσε το Περιστέρι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και με το 1-1 πέρασε εκείνη στον τρίτο γύρο! .