Κεραυνός Σελιανιτίκων 3

Σκεπαστό 1

Αιγείρα –Άρης Κουνινάς 1-2

11η Αγωνιστική -13 Δεκ 2015

Μια σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας με 2-1 επί της ομάδας Άρη κουνινάς, ήταν η 7η νίκη της Αιγείρας. Αν και οι γηπεδούχοι ήσαν μπροστά στο σκορ απο το 4ο λεπτό του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν την πλήρη ανατροπή με γκολ του Ν. Ζίζηλα στο 33’ και του Εντουάρντο Μάρκου στο 77’.

Αιγείρα( Π. Καλλέλης): Μπαστογιάννης, Γεωργούλης, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Α. Μάρκου, Σερβές, Ε. Μάρκου, Ζίζηλας, Σωτηρόπουλος (88’ Δημόπουλος), Αγγ. Σκάζας, Ροβήλος.

Αιγείρα -Α.Ο. Αβύθου 2-0

10η Αγωνιστική -6 Δεκ 2015

Στην έδρα της η ομάδα του Καλλέλη απέδειξε ότι είναι δυνατή και δύσκολα οι αντίπαλοι μπορούν να την υπερκεράσουν. Με αυτά τα δεδομένα η Αιγείρα η επικράτησε άνετα επί του Α.Ο. Αβύθου με σκορ 2-0, ένα γκολ ανά ημίχρονο ( στο 28΄ και στο 79 από τον Κ. Σερβέ) και βρίσκεται πλέον σε προνομοιούχο θέση ανόδου στο βαθμολογικο πίνακα

Αιγείρα ( Π. Καλλέλης): Μπαστογιάννης, Γεωργούλης, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Α. Μάρκου, Σερβές, Ε. Μάρκου (81’ Αγγ. Σκάζας), Μαραγκόπουλος, Σωτηρόπουλος (85’ Δημόπουλος), Απ. Νακελλάρης, Ροβήλος.

Αργυρά Πατρών-Αιγείρα 5-0

9η Αγωνιστική –28 Νοεβρ. 2015

Σε μια καυτή έδρα, όπου οι γηπεδούχοι έχουν τις απολυτες επιτυχίες, η ομάδα της αιγείρας υπέκυψε στην ομάδα Αργυρά Πατρών με 5-0 ( δυο γκολ στο Α΄ και τρια γκολ στο Β΄μέρος)

Αιγείρα( Π. Καλλέλης): Μπαστογιάννης, Λίτι, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Α. Μάρκου, Γεωργούλης, Ε. Μάρκου, Μαραγκόπουλος, Ζίζηλας, Ροβήλος, Απ. Νακελλάρης.

Αιγείρα -Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού 4 -0

8η Αγωνιστική –22 Νοεβρ. 2015.

Η ομάδα της Αιγείρας ξεκλείδωσε την άμυνα της ομάδας των Λύκων στο Β΄ημίχρονο και κατάφερε μια θριαμβευτική νίκη με σκορ 4-0.

Τα γκολ: 46’ του Αντριάν Μάρκου και χατ – τρικ από τον Εντουάρντο Μάρκου στο 57’, 80’ και 89’.

Αιγείρα( Π. Καλλέλης): Μπαστογιάννης, Λίτι, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Α. Μάρκου, Σερβές, Ε. Μάρκου, Μαραγκόπουλος (60’ Δημόπουλος), Ζίζηλας, Απ. Νακελλάρης, Ροβήλος.

Σκεπαστό - Αιγείρα 1-2

7η Αγωνιστική –15 Νοεβρ. 2015

Με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (17΄ με τον Εντουάρντο Μάρκου, 41΄ με τον Νίκο Γεωργούλη, οι παίκτες του Παναγιώτη Καλλέλη έβαλαν το στόχο για την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Αιγείρα( Π. Καλλέλης): Καλλέλης, Γεωργούλης, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Α. Μάρκου, Απ. Νακελλάρης, Αγγ. Σκάζας, Λίτι, Σερβές (58’ Δημό

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου