Βαθμολογία

Τελευταία θέση με 7 βαθμούς

Ακράτα - Πήγασος Μπεγουλακίου 1-4

13η αγωνιστική - 12 Δεκ 2015

Ούτε σε προπόνηση δεν θα έπαιζε έτσι η Ακράτα, που υποχρεώθηκε στην έδρα της σε μια ταπεινωτική ήττα με 4-1 από τον Πήγασο.. Ένα θαύμα μόνο σωζει την Ακράτα απο τον υποβιβασμό στην Β΄ κατηγορία μετά απο 13 αγωνιστικές όπου η ομάδα έχει μονο δυο νίκες μια ισοπαλία και δέκα ήττες. Χρειάζεται ψυχραιμία, ανασύνταξη, σκληρή προσπάθεια και αυτοσυγκέντρωση, για να γίνει το θαύμα της παραμονής στην κατηγορία.

Ακράτα (χω ρίς προπονητή): Λεπενιώτης, Παππάς, Διαμαντόπουλος (69’ Ζίζηλας), Τσούρας, Μεντής, Πρέζας, Τριανταφύλλου, Ραμπαβίλας, Σακελλαρόπουλος (79’ Βλάχος), Μαρής, Δαλιάνης (38’ Παράνομος).

Δόξα Παραλίας – Ακράτα 6-0 (εξ’ αναβολής)

12η αγωνιστική -9 Δεκ. 2015

Μεγάλη ήττα με 6-0 υπέστη η ομάδα της Ακράτας για 4η συνεχόμενη αγωνιστική Η εκτός έδρας συντριβή της Ακράτας από την ουραγό Δόξα Παραλίας, δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για βαθμολογική ανάκαμψη και παραμονή στην Α΄κατηγορία.

Ακράτα (Θ. Ανδριόπουλος):Λεπενιώτης, Παππάς (55’ Πρέζας), Διαμαντόπουλος, Τόλιας, Μεντής, Ραμπαβίλας, Δαλιάνης, Φωλιάς, Μαρής, Τριανταφύλλου (70’ Ζίζηλας) Σακελλαρόπουλος (60’ Ναγκολούδης).

Πανμοβριακός Ριόλου-Ακράτα 3-1

11η αγωνιστική -5 Δεκ. 2015

Μόνο για ένα ημίχρονο άντεξε η ομάδα της Ακράτας και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες άνευ τερμάτων.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κυριαρχήσουν στον αγωνιστικό χώρο και να προηγηθούν με 3-0 Η Ακράτα κατάφερε στο 82’ να μειώσει σε 3-1.

Ακράτα (Θ. Ανδριόπουλος): Λεπενιώτης, Παππάς, Διαμαντόπουλος, Τόλιας, Μεντής, Πρέζας (52’ Δαλιάνης), Σακελλαρόπουλος (62’ Ναγκαλούδης), Ραμπαβίλας, Μαρής, Τριανταφύλλου, Παναγόπουλος (73’ Εξαρχος).

Ακράτα-Ατρόμητος Πατρών 0-1

10η αγωνιστική -1 Νοεμβρ. 2015

Η ομάδα της Ακράτας δεν μπόρεσε να κερδίσει την φορμαρισμένη καιμε καλύτερο ρόστερ, έμπειρη ομάδα του Ατρόμητου Πατρών. Το γκολ των φιλοξενουμένων στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, επηρέασε αρνητικά την ψυχολογία της Ακράτας, η οποία δεν κατάφερε τελικά να πάρει έστω και το βαθμό της ισοπαλίας.

Ακράτα (Θ. Ανδριόπουλος): Λεπενιώτης, Παππάς, Διαμαντόπουλος, Αλντο, Μεντής, Τόλιας (60’ Δαλιάνης), Σακελλαρόπουλος (55’ Μαρής), Ραμπαβίλας, Φωλιάς, Τριανταφύλλου, Παναγόπουλος (68’ Ναγκαλούδης).

Λέων Αλισσού-Ακράτα 3-1

9η αγωνιστική -14 Νοεμβρ. 2015

Με το πρώτο γκολ των γηπεδούχων στο πρώτο ημίωρο , η ομάδα του Θ. Ανδριόπουλου έχασε την αγωνιστικότητά της με αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να χάνει με 3-0 Η Ακράτα πέτυχε το γκολ της τιμής στο 81 διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-1

Ακράτα (Θ. Ανδριόπουλος): Λεπενιώτης, Παππάς, Διαμαντόπουλος, Αλντο, Μεντής, Τόλιας, Τριανταφύλλου, Ραμπαβίλας, Μαρής (46’ Πρέζας), Φωλιάς (61’ Σακελλαρόπουλος), Δαλιάνης (78’ Ναγκουλούδης).

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου