ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ -ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ ΕΠΣΑ -Γ΄ κατηγορία 4ος όμιλος

Αιγείρα-

Φοίνικας Σαλμενίκου 2-1

8 Νοεμβρίου 2015

6η Αγωνιστική

Μ ε το γκολ του Μαραγκόπουλου στο 88΄η ομάδα της Αιγείρας έκανε την ολική ανατροπή του σκορ και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς νικώντας με 2-1 τη δυναμική ομάδα του Φοίνικα.

Μετά από ένα ημίχρονο όπου οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν γκολ, βρήκαν εμπόδιο τον πορτιέρο της Αιγείρας Καλλέλη που δεν επέτρεψε με σωτήρια επέμβαση στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο την παραβίαση της εστίας του. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αιγείρας αν και με πολλές ελλείψεις βασικών παικτών λόγω τραυματισμού δέχθηκε το γκολ από τους φιλοξενούμενους στο 54΄. Η ομάδα της Αιγείρας αντέδρασε γρήγορα πήρε την πρωτοβουλία και μετά από πολλές ευκαιρίες στο 67΄ ο Εντουάρντο Μάρκου ισοφάρισε σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και η Αιγείρα με υπομονή και υπερπροσπάθεια κατάφερε με τον Μαραγκόπουλου στο κατάλληλο χρονικό σημείο (88΄) να κάνει το 2-1.

Αιγείρα (Π. Καλλέλης) : Καλλέλης, Γεωργούλης, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Α. Μάρκου, Μαραγκόπουλος, Απ. Νακελλάρης, Σκάζας (55΄ Ροβήλος), Ζίζηλας, Λίτι, Ε. Μάρκου (90΄ Δημόπουλος).

Σπάρτακος-Αιγείρα 2-2

1η Νοεμβρίου 2015

5η Αγωνιστική

Στο γήπεδο του Ρίου, ο δυνατός αέρας στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν ο ρυθμιστής της αγωνιστικής απόδοσης των παικτών και των δυο ομάδων. Παρά του ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 οι παίκτες της Αιογείρας βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατόρθωσαν με γκολ του Άγγ. Σκάζα 41΄ και του Μάρκου Λίτι στο 85΄ να πάρουν μια ισοπαλία που ισοδυναμεί με ένα μεγάλο κατόρθωμα.

Αιγείρα (Π. Καλλέλης) : Μπαστογιάννης, Γεωργιάδης, Παναγιωτόπουλος, Β. Σκάζας, Κουτρούλης (68΄ Δημόπουλος), Α. Μάρκου, Μαραγκόπουλος, Αγγ. Σκάζας, Λίτι, Απ. Νακελλάρης, Ε. Μάρκου.

Αιγείρα-Ζήρια/ΤΑΔ ’93 0-1

25 Οκτωβρίου 2015

4η Αγωνιστική

Οδυνηρή ήττα υπέστη η ομάδα της Αιγείρας εντός έδρας με 1-0 από την δυναμική φέτος Ζήρια/ΤΑΔ ‘93.

Η ομάδα της Αιγείρας δεν μπόρεσε να σπάσει την οργανωμένη και συμπαγή άμυνα των φιλοξενουμένων πλην της ευκαιρίας του πρώτου ημιώρου του αγώνα όταν το δοκάρι στάθηκε εμπόδιο στο σουτ του Ζίζηλα για να παρει το προβάδισμα στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την Αιγείρα έξω από τα καρέ τους και στο 87΄ με τον παίκτη της αλλαγής πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, αφήνοντας την πικρή γεύση της ήττας στους γηπεδούχους.

Αιγείρα (Π. Καλλέλης): Μπαστογιάννης, Σαρμάς, Παναγιωτόπουλος, Α. Μάρκου, Κουτρούλης, Απ. Νακελλάρης, Μαραγκόπουλος, Σωτηρόπουλος, Ε. Μάρκου (71’ Σκάζας), Ζίζηλας, Ροβήλος.

Αιγείρα-Α.Ε. Αιγίου 4-1

3η Αγωνιστική

18 Οκτωβρίου 2015

Εύκολα επικράτησε η Αιγείρα με σκορ 4-1 της Α.Ε. Αιγίου / Παναιγιάλειος, που παρατάχθηκε με αρκετές ελλείψεις παικτών. Η ομάδα της Αιγείρας ξεκίνησε δυνατά, και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο 3-0 με γκολ του Ηλία Ροβήλου στο 10΄, Νίκου Ζίζηλα στο 28΄ και Ηλία Σαρμά Στο δεύτερο ημίχρονο η Αιγείρα ολοκλήρωσε τον θρίαμβό της στο 74’ όταν μετά από κόρνερ και φάση διαρκείας έγινε το 4-0 με αυτογκολ του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων. Το γκολ της τιμής οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν στο 78’.

Αιγείρα (Π. Καλλέλης): Καλλέλης, Σαρμάς (61’ Ε. Μάρκου), Παναγιωτόπουλος, Μαραγκόπουλος (70’ Βότας), Α. Μάρκου, Ψαρράκος (21’ λ.τ. Β. Σκάζας), Απ. Νακελλάρης, Ροβήλος, Σκάζας, Σωτηρόπουλος, Ζίζηλας.-