Τρίτη 13 Οκτ 2015
Θύελλα Αιγείρας:Επιστρέφει δυναμικά!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ -ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ ΕΠΣΑ -Γ΄ κατηγορία 4ος όμιλος

του Πέτρου Πίμπα

Το καλοκαίρι των επιστροφών ήταν αυτό που πέρασε για τη Θύελλα Αιγείρας αφού ούτε ένας ούτε δύο αλλά τέσσερεις ποδοσφαιριστές της επέστρεψαν για να συμπληρώσουν το ρόστερ της ομάδας. Η ομάδα του Παναγιώτη Καλέλλη ενισχύθηκε μετά την απόκτηση του Νίκου Ζίζηλα για την επίθεση και του Νίκου Μπαστογιάννη στο τέρμα. Σημαντικές βοήθειες κυρίως αμυντικά θα δώσουν οι Κουτρούλης Γ. Μαραγκόπουλος Α. και Παναγιωτόπουλος Β. που επέστρεψαν καθώς και επιθετικά ο Γ. Σωτηρόπουλος. Με δεδομένο ότι από την περσινή ομάδα οι απώλειες ήταν ελάχιστες η Θύελλα μοιάζει ικανή να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την προηγούμενη χρονιά.

Θύελλα Αιγείρας - Δάφνες 2-1

1η Αγωνιστική 4/10/2015 Γήπεδο Αιγείρας

Με το δεξί μπήκε η Θύελλα Αιγείρας στο Πρωτάθλημα της Γ΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας αφού κέρδισε στην πρεμιέρα τις Δάφνες με 2-1. Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν αμέσως και με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Ηλία Σαρμά και Γιάννη Σωτηρόπουλο πήραν προδάδισμα στο σκόρ και διατηρώντας το στο δεύτερο ημίχρονο πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Άτυχοι στάθηκαν οι Νακελλάρης Β. και Παπαχριστόπουλος Α. που έφυγαν τραυματίες από το παιχνίδι.

Α.Ο. Διακοπτού - Θύελλα Αιγείρας 4-1

2η Αγωνιστική 11/10/2015 Γήπεδο Ροδιάς

Δεν τα κατάφερε η Αιγείρα και γνώρισε σκληρή ήττα με 4-1 από τον Α.Ο. Διακοπτού σε ένα γήπεδο όπου δεν έχει πάρει βαθμό εδώ και χρόνια αυτό της Ροδιάς.

Στην επόμενη αγωνιστική 18/10 στο γήπεδο Αιγείρας με αντίπαλο την Α.Ε. Αγίου θα προσπαθήσει να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

φωτο, όρθιοι από αριστερά: Α.Μάρκου, Β.Παναγιωτόπουλος, Ν.Ζίζηλας, Π.Ψαρράκος, Η.Σαρμάς, Ν.Μπαστογιάννης

Καθιστοί: Ε.Μάρκου, Α.Σκάζας, Α.Μαραγκόπουλος, Η.Ροβήλος, Β.Νακελλάρης