Loading...

Κατηγορίες

Κυριακή 05 Μάι 2019
Αθλητικά: Τον πρώτο τίτλο της στην WTA πανηγυρίζει η Μαρία Σάκκαρη-Στον τελικό του Εστορίλ ο Τσιτσιπάς Σχόλια Ειδήσεις
Κλίκ για μεγέθυνση

• Τον πρώτο τίτλο της στην WTA πανηγυρίζει η Μαρία Σάκκαρη η οποία νίκησε στον τελικό του Ραμπάτ την Τζοάνα Κόντα με 2-1 σετ. Η Ελληνίδα έπαιξε καταπληκτικό τένις για να επιστρέψει μετά το χαμένο πρώτο σετ!Η Μαρία Σάκκαρη έφτασε στον παρθενικό της τίτλο στην WTA, υπενθυμίζοντας ότι διαθέτει αλύγιστο αθλητικό φρόνημα, αλλά και αποδεικνύοντας ότι έχει εξελιχθεί σε μια ολοκληρωμένη σύγχρονη τενίστρια.
    Έχασε το πρώτο σετ με 6-2, αλλά έκανε ένα σπουδαίο δεύτερο για να το κατακτήσει με 6-4 κι ένα υπέροχο τρίτο (6-1) απέναντι στην Κόντα. .
  • Στον τελικό του Εστορίλ ο Τσιτσιπάς

Στον τελικό του Εστορίλ ο ΤσιτσιπάςΣπουδαία μέρα για το ελληνικό τένις, αφού μετά το πρώτο τρόπαιο της Μαρίας Σάκκαρη, ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεπέρασε το εμπόδιο του Γκοφέν και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά του Εστορίλ.

Ο Τσιτσιπάς δεν ξεκίνησε καλά, χάνοντας το πρώτο σετ με 3-6 από τον Βέλγο, ωστόσο μετά από ένα "τρελό" δεύτερο σετ με επτά breaks, έγινε το 1-1 με σκορ 6-4.

Ένα break του Έλληνα αθλητή στο ένατο game, έδωσε προβάδισμα με 5-4, για να τελειώσει στη συνέχεια το σετ και το ματς (6-4).

Ο 20χρονος, θα αγωνιστεί για έκτη φορά σε έναν τελικό και θα διεκδικήσει το τρίτο τρόπαιο της καριέρας του. Μπροστά του, θα βρει έναν εκ των Νταβίντοβιτς-Φοκίνα (Ισπανός, νο 167), Κουέβας (Ουρουγουανός, νο 67).
  • Break και προβάδισμα με μυθικό Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Μπακς!. Image result for lead with the legendary Giannis Antetokounmpo BucksΈνας… ολοκληρωτικός Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε μεγάλη νίκη 123-116 στη Βοστώνη και το 2-1 στους ημιτελικούς της Ανατολής. .
  • Κινείται δικαστικά για άκυρο ορισμό του διαιτητή Αναστόπουλου ο Ολυμπιακός. Αποφασισμένος να κινήσει διαδικασίες ώστε η κλήρωση Αναστόπουλου στο ματς με τον Προμηθέα ν’ αποδειχθεί άκυρος είναι ο Ολυμπιακός. Σύμφωνα με πληροφορίες του ΣΠΟΡ FM, θα καταθέσει ασφαλιστικά μέτρα. .

© Copyright 2011 - 2024 Στύξ - Ανεξάρτητη Πολιτισμική και Πολιτική Εφημερίδα της Βόρειας Πελοποννήσου